פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   לסגור בכל נקודה

   הגר סתת ממשיכה לעצב תכשיטים מודולריים, שמשלבים עור ומתכת ויכולים להיפתח ולהיסגר באינספור אפשרויות

   מעצבת התכשיטים הגר סתת (32), מציגה בימים אלה בחנות-סטודיו שלה בגן החשמל, קולקציה חדשה, לצד פריטים נבחרים מקולקציות קודמות, שלמעשה מהווים סוג של רקע לזו הנוכחית. טביעת האצבע הייחודית של סתת, היא במפגש שבין עור למתכת ובצורת החיבור ביניהם. בקולקציות המוקדמות, הפגישה סתת בין שני החומרים באופן מאוד בתולי וראשוני, אך הפעם אפשר למצוא פריטים שמשקפים סוג מסוים של התבגרות ולמידה של החומר, אשר מתבטאת בצורה של הטבעות והדפסים על גבי הפריטים. למתבונן מן הצד, מהווה הקולקציה החדשה סוג של שיא בשאיפתה של סתת לשלב ולמזג בצורה מקסימלית בין מספר עולמות.

   קולקציית "מחברים", כשמה כן היא, מעמידה במרכז העשייה את סוגיית נקודת החיבור בין העור למתכת. הקו המנחה המשותף לכל פריטי הקולקציה הוא הפיכתו של המחבר לאלמנט עיצובי, המעניק ערך מוסף לתכשיט. הדגש הרב שסתת מעניקה לנקודות החיבור, הופך למעשה את רוב הפריטים למודולריים, כלומר כאלו הניתנים לפירוק ולהרכבה ולמשחק בלתי מוגבל של פתיחות וסגירות. לעיתים אופציית הפתיחה והסגירה היא עיצובית בלבד ללא שום מטרה, כמו בטבעת עם מחבר של שעון, ובפעמים אחרות המחברים מאפשרים הפיכתה של שרשרת לחגורה או לצמיד, כמו בשרשרת הוורסטילית. לשרשרת הארוכה יש שני סוגרים בשני קצוות, המאפשרים למעשה לסגור אותם בכל נקודה בהתאם להיקף הרצוי.

   שרשרת מעניינת נוספת, שיכולה לשמש גם בתור סוג של חגורה, היא שרשרת שמיניות, שמהווה ניסיון מוצלח של סתת להפוך תכשיט מדו-מימד לתלת-מימד, באמצעות המחברים. "העור הוא לרוב מאוד מוגבל מבחינת התנועה שלו והשימוש במחברים מגמיש את השרשרת", מסבירה סתת. את טכניקת השמיניות התלת-מימדיות אפשר למצוא גם בצורת צמיד חינני וקליל נטול אבזמים.

   צמיד "מרבה רגליים" הוא עוד דוגמה לתכשיט ששואב השראה מעולמות שונים. רק בחינה מעמיקה של הצמיד תגלה שהמחברים מרכיבים אותו הם למעשה מחזיקי מפתחות שבתוכם רצועת עור. בכלל, ההתייחסות לכל נושא המחברים המתכתיים העניקו לקולקציה הנוכחית אופי פאנקיסטי משהו, שסתת מבטיחה לאזן עם הקולקציה הבאה שתהיה בעלת אופי רומנטי יותר.

   כיאה לבת למשפחת אמנים (אחותה שלי סתת בעלת המותג "Couple Of") מציגה סתת בחנותה גם תכשיטים פרי יצירתה של אמה, כרמלה סתת. התכשיטים מיוצרים כפריטים בודדים בעבודת יד קפדנית המשלבים טכניקה של סריגת חוטי טקסטיל. לצד התכשיטים, מעצבת כרמלה סתת גם גופיות בייסיק עם הדפסי משי.

   כבחורה צנומה ובעלת פרקי יד מיניאטוריים ואצבעות קיסמים, שתמיד נוחלת מפח נפש בעת ניסיונות לענוד תכשיטים (תמיד הטבעות ענקיות והצמידים מחליקים לי מהיד), שמחתי לשמוע שסתת מצרה תכשיטים בהתאם לגודל הרצוי ללא תוספת תשלום.

   מחירים:
   340–160 ש'

   הגר סתת, רח' לבונטין 13, ת"א. טל' 03-5606095

   שרשרת בעיצוב הגר סתת (יח"צ)
   שרשרת בעיצוב הגר סתת (יח"צ)
   שרשרת בעיצוב הגר סתת (יח"צ)
   צמיד בעיצוב הגר סתת (יח"צ)
   צמיד בעיצוב הגר סתת (יח"צ)
   צמידים בעיצוב הגר סתת (יח"צ)
   טבעות בעיצוב הגר סתת (יח"צ)
   טבעות בעיצוב הגר סתת (יח"צ)
   טבעות בעיצוב הגר סתת (יח"צ)
   חגורה בעיצוב הגר סתת (יח"צ)
   צמידים בעיצוב הגר סתת (יח"צ)