הפטרון החדש

וואלה! אופנה מסכמת שנה ראשונה לעסק, עם יניב פרסי, בוגר מוערך של שנקר שהחליט דווקא לאתר כשרונות בתעשיית האופנה ולפתוח סוכנות יצוג

הגר ליינקרם
07/05/2009

בדיוק החודש לפני שנה הקים יניב פרסי, מהדמויות המוכרות בברנז'ת האופנה המקומית, בוגר מבטיח משנקר במגמת עיצוב אופנה, מעצב וסטייליסט, את הסוכנות הכשרונות שלו VIEW. עסק שהוקם מתוך שאיפה של פרסי לאתר כישרונות בתחום האופנה: צלמים ,סטייליסטים, מאפרים, מעצבי שיער ומאיירי אופנה ולעבוד מול מגזיני אופנה ומפרסמים בארץ ובחו"ל.

צעד אמיץ בכוונה לבנות עסק בשוק קטן, שפרסי נושם אותו כמו חמצן שני. הוא רק בן 30, אבל חי מסלול המהיר. יורה לכל כיוון ומנסה לנגוס בכל הפלחים שעולם האופנה יכול להציע. כבר עם סיום לימודיו ב"שנקר", לפני פחות מארבע שנים, הוא הפך בן לילה לחביב עיתונות האופנה, כשזכה עוד במהלך לימודיו בהשתלמות יוקרתית אצל דונה קארן. מיד לאחר מכן הוא נחטף למשרות נחשקות אצל מעצבים מהשורה הראשונה דוגמת ג'ורג' רש, ג'ון גאליאנו ורוברטו קוואלי.

עוד בוואלה!

כך תוכלו לבחור שמן זית איכותי

בשיתוף יד מרדכי

הצלחת כמעצב, למה במקום לפתוח חנות בדיזנגוף הקמת את הסוכנות?

"כשעבדתי בפריז הייתי מיוצג בסוכנות בתור סטייליסט וראיתי מודל מאד כיפי שלא היה קיים בארץ והיה חסר פה. יש בישראל לדוגמה, המון צלמים מוכשרים אבל ההתנהלות, הבחירות שלהם והיכולת לעצב את כתב היד האישי היא לא נכונה ולא מודרכת. ראיתי מעבר לעסק, ראיתי בזה כאתגר, לקחת דור חדש של אנשים, לא מוכרים ולטפח אותם. ולאט לאט נוספו עוד ועוד אנשים".

איזה ייחוד אתה רואה בסוכנות שלך?

"אנחנו קודם כל נותנים שירותי קונספט, משהו שלא היה קיים בסוכנויות אחרות. יש משהו בזה שאנחנו מתמחים בכל התחומים: צילום, שיער איפור גרפיקה ואיור. החזון שלנו הוא לגלות כישרונות צעירים בתחומים האלה. במיוחד באיור אופנה. זו נישה גאונית שהיא מאוד חזקה בעולם האופנה ובארץ פחות. אני חושב שיש בארץ משהו מרובע ושקשה כאן להיפתח לסגנונות חדשים.

בעולם, איור אופנה הוא חלק מן התעשייה. אפשר להגיע לתוצאות מדהימות ולהוציא קטלוגים מאוירים או משולבים: איור וצילום. דברים באמת מיוחדים ואנחנו התחלנו לגעת בתחום הזה. יש לנו את המאיירת שירה ברזילי שמאיירת לעיתונים ובנוסף אנחנו עובדים על פרוייקטים לחו"ל. אני גאה במיכל ברץ שהיא צלמת שנותנת לצילום אינטרפרטציה דיגיטלית , במאור צבר שעובד באיזור שבין גרפיקה לאיור ועוד. כל אחד מביא משהו אחר ומיוחד. אנחנו בוחרים את האנשים ממש בפינצטה."

אילו מערכות יחסים אתה בונה עם המיוצגים שלך?

"אנחנו מייצגים בן אדם עד הסוף והמיוצגים מתייעצים איתנו לגבי כל עבודה שעל הפרק. לא רק ברמה המקצועית אלא גם בשאלה איך לפנות ללקוח. אפשר לקחת מאיתנו רק צלם או רק סטייליסט, אבל זה יכול להיות מאד נוח כשאפשר לקחת את כל אנשי הצוות להפקה ממקום אחד. בחברות הפקות ויחסי ציבור ואו בפרסומות למשל, התעייפו מליהוק מפוזר ודרכנו הם לוקחים פשוט חבילה של כוח-אדם שעובדת טוב ביחד. האנשים אצלנו נבחרים לא רק לפי הכישרון אלא גם לפי האופי. זה מאוד חשוב. עברו כאן אנשים מוכשרים שידעתי שזה לא יצליח איתם. יש כאן בין המיוצגים יחסים מאוד טובים של פרגון והלקוחות סומכים עלינו."

מי הלקוחות שלכם?

"עיתונים ומשרדי פרסום. עשינו יחסי ציבור לראלף לורן ו- .Custo barcelona טל קרסו הוא צלם מאוד מצליח שמיוצג אצלנו והשנה הוא צילם לדלתא ספידו ועשה הפקות למגזינים גדולים כמו ווג. להביא אנשים לא מוכרים למצב של עבודה בתעשייה זה אתגר מאוד גדול. לא קל ללקוחות לקחת צלם שנם לא מכירים והאתגר שלנו הוא לקדם בכל זאת את האנשים המוכשרים".

איך אתה מסכם את השנה הראשונה שלך בעסק?

"הולך טוב, היו קשיים בהתחלה. עבר זמן עד שהלקוחות הבינו שאנחנו מביאים משהו אחר. הניסיון שלי בעולם האופנה עוזר לי לכוון ולהבין מה צריך בכל עבודה. הכי כיף זה לגלות כישרונות חדשים.

אסף עיני למשל, שהוא צלם, הגיע אלינו אחרי שגילתי אותו בפליקר. משהו בצילום שלו קסם לי. יש לו ראייה אסתטית וידעתי שהוא חייב לעשות משהו בתחום האופנה. הוא בחור בן 22 והוא הגיע עם אבא שלו לפגישה. היה בזה משהו מקסים. לקחנו אותו בשתי ידיים ובמשך שמונה חודשים לימדתי אותו על עולם האופנה - איך לעבוד עם דוגמניות ואיך לפתח את הראייה. היום הוא סוג של באז בתעשייה. אני חושב שהוא באמת מביא משהו חדש".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully