פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אחד נגד מאה

   שמלת כלה שהיא הומאז' לגלבייה ותיק שמציע לכם לקחת את שדרות רוטשילד לכל מקום - פרק נוסף בחגיגת האופנה של פרויקט המאה לתל אביב

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   אופיר דהאן פשוט שריונר

   המעצב אופיר דהאן יצר שמלת תחרה לבנה המייצגת את העיר, עטופה בשמלת מחוך המהווה סוג של שריון. השמלה נתפרה ממדי צה"ל מפורקים שחוברו יחדיו. "כפי שאני רואה את זה, העיר תל אביב, העיר הלבנה, נשמרת על ידי מדינה שלמה העוטפת אותה מצפון, מדרום וממזרח ושומרת עליה".

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   טל זוארמן מתכסה בשכבות

   טל זוארמן מהמרכז האקדמי לעיצוב ויצו חיפה עיצבה שמלה בהשראת לוחות המודעות התל אביבים. לדבריה,"הלוחות שתמיד גדושים בפרסומים, אירועים, הופעות, הזמנות, קורסים והצגות תמיד משכו אותי. דבר מכסה על דבר, דבר עולה על דבר, חדש מחליף ישן. הרי בעיר שהיא ללא הפסקה הכל זמני. עד הדבר הבא. הצבעוניות של בגד הים נבעה מהנוף האורבני וניסיון ליצור בעזרת השכבות השונות דבר חדש".

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   אלונה מוסקוביץ' חלוצה

   השרשרת של אלונה מוסקוביץ' עוצבה בהשראת חלוצי העיר.
   כפי שהיא מספרת, "מספיק לקרוא את שמות הרחובות כדי להבין איזו קבוצת נפילים הקימו את העיר הזו - משוררים, סופרים, ציירים ואנשי רוח ששאפו את הריחות והצבעים של הים והחוף ויצרו את הפלא שאפיין את ראשית ימיה של העיר". בבסיסה של השרשרת קלועה צמה מכותנה בכחול ים ועליה מונחים כמו בפסיפס לוחות קרמיקה מצוירים בעבודת יד.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   גלית אילני מקבלת השראה מהסבתא רבא

   גלית אילני קיבלה את ההשראה לשמלה שעיצבה מתמונה ישנה שמצאה באלבום המשפחתי. לדבריה, "מצאתי תמונה דהויה משנת 1917 באלבום המשפחתי, בה מופיעים סבתי (שהיתה אז ילדה קטנה ), הוריה ודודה, ברל כצנלסון. על התמונה מאחור רשום בכתב יד 'ביום עזוב הגדוד הארץ ישראלי (העברי) את יפו. שנת תרע"ז'. התמונה היא היסטורית, ארץ ישראלית, משפחתית וגם אישית. בתחושה שלי אני ממשיכה את המסורת של הנשים במשפחה, שנהגו לתפור את כל מלבושן בעצמן. על כן, בחרתי לתפור דגם בהשראת לבושה של הסבתא רבא שלי".

   תיק של המעצבת ענת זמיר (בוצ'צ'ו , ארי אביץ)

   ענת זמיר היסטוריונית

   "האופנה מספרת היסטוריה" אומרת ענת זמיר, "באמצעותה ניתן לתרגם ולהבין תופעות תרבותיות ואירועים שמתרחשים באותה תקופה. לכן החלטתי ליצור תיק שמספר היסטוריה. ניסיתי להעביר סצינות מחיי העיר בשנים האחרונות של שבת חמימה בשדרות רוטשילד וישיבה בבתי קפה. וזאת על ידי שימוש בטכניקות של צילום על עור ". ענת זמיר "האטלייה", בית אשל 18 יפו, תל אביב. טל' 054-4390933.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   דורון זאבי יצא למדבר

   מעצב שמלות הכלה דורון זאבי, עיצב שמלת גלבייה לכלה בהשראת רוז'י בן יוסף. "הגלבייה כלבוש מסורתי ביום החתונה סיקרן אותי, וכך התוודעתי לעולמה של רוז'י בן יוסף, שבתקופת פועלה בתל אביב יצרה שמלות גלבייה מטקסטילים שפיתחה. יצרתי את הדגם בהשראת מוטיב הפסים והגזרות הפשוטות. צילמנו את הדגם בחולות כשם שרוז'י נהגה לצלם את דגמיה - באווירה ארצישראלית".

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   איריס צוויביל מתכתבת עם גוטמן

   נחום גוטמן ליווה את תל אביב הקטנה כאב גאה ותיעד את התפתחותה בפסיפסים שיצר. עשייתו משקפת בעיניי איריס צוויביל את תל אביב התמימה והכמעט אוטופית שהיתה רוצה להיות חלק ממנה. "בחרתי לעצב שמלת פסיפס מחלקי בד גזורים ותפורים זה לזה. התקופה איתה התכתבתי היא תקופת הצנע, שהכתיבה גזרת שמלה בסיסית בעיצובה. הצבעוניות של השמלה מקרינה את הטבע האמיתי של העיר, שגם במצבים קשים, יודעת לשמוח".

   על פרויקט מעצבי המאה

   "מעצבי המאה" הוא פרויקט ההצדעה של עירית תל אביב לציון מאה שנים של אופנה וסגנון חיים בבירת האופנה הישראלית. במסגרת הפרויקט גויסו נציגים מעולם האופנה ה"בוטיקי" של תל אביב, מעצבי על ומעצבים צעירים ומבטיחים לטובת עיצוב 100 פריטים.

   את הפעילות יזמה "קרינולינה - מעצבת דעת קהל", משרד תקשורת לעסקי בוטיק, על מנת לקדם 100 עסקי בוטיק בתחום האופנה, שנפגע בתקופת המיתון.