נושאים חמים

מיושבת בדעתה

על אף רמת גימור לעתים שנויה במחלוקת, קולקציית החורף של זארה הביאה לנו את הקשת בענן - במה הם יותר טובים מרשתות אחרות?

 1. קולקציית חורף 2011 של זארה
  (צילום: יח"צ)
  (יח"צ)
 2. קולקציית חורף 2011 של זארה
  (צילום: יח"צ)
  (יח"צ)
 3. קולקציית חורף 2011 של זארה
  (צילום: יח"צ)
  (יח"צ)
 4. קולקציית חורף 2011 של זארה
  (צילום: יח"צ)
  (יח"צ)
 5. קולקציית חורף 2011 של זארה
  (צילום: יח"צ)
  (יח"צ)
 6. קולקציית חורף 2011 של זארה
  (צילום: יח"צ)
  (יח"צ)
 7. קולקציית חורף 2011 של זארה
  (צילום: יח"צ)
  (יח"צ)
 8. קולקציית חורף 2011 של זארה
  (צילום: יח"צ)
  (יח"צ)
 9. קולקציית חורף 2011 של זארה
  (צילום: יח"צ)
  (יח"צ)
 10. קולקציית חורף 2011 של זארה
  (צילום: יח"צ)
  (יח"צ)
 11. קולקציית חורף 2011 של זארה
  (צילום: יח"צ)
  (יח"צ)
 12. קולקציית חורף 2011 של זארה
  (צילום: יח"צ)
  (יח"צ)
 13. קולקציית חורף 2011 של זארה
  (צילום: יח"צ)
  (יח"צ)
 14. קולקציית חורף 2011 של זארה
  (צילום: יח"צ)
  (יח"צ)

זארה מציגה בימים אלה את קמפיין החורף החדש שלה, ומבהירה שהיא מאמינה בערך החדשנות האופנתית, לפני כל דבר אחר. הטון העונה הוא מאופק יותר, ותואם באופן מושלם את חזרתו של עולם האופנה הגבוהה אל פריטים קלאסיים, יוקרה קרירה ואלגנטית וחקירה של צלליות משנות ה-60. המינימליזם היחסי ופלטת צבעים של בז', חאקי ובורדו, מפנים את המבט אל הטקסטורות והחומרים מהם עשויים הבגדים, ומוחצנת כניסתם המסיבית של פרוות כבשים (שרלינג), עורות וצמר.

כהרגלה, קולקציית הנשים של זארה מצטטת את המעצבים המרכזיים הנמצאים על סדר היום האופנתי ולא מחטיאה אפילו אחד. חצאיות A ארוכות עשויות בד צמרירי או עור, המגיעות מתחת לקו הברך, הן אחת הבשורות הגדולות של החורף הקרוב לאחר שנצפו בלואי ויטון ופראדה, ובקולקציית קדם-החורף של בית האופנה סלין. השימוש בהן כה נרחב העונה, עד שהן עלולות לאיים על מקומם של מכנסיים. אל המראה החסוד מצטרפים סריגים עבים ואפורים, במפתחי סירה רחבים וצללית אובר סייז רכה ועתירת קפלולים.

כחלק מאותה התבוססות בקלאסיקות הארון של האישה המודרנית, זוכה החליפה הנשית לאינטרפרטציה מחודשת. בלייזרים מחוייטים מצטרפים אל חצאית באורך קרסול או אל מכנסיים מחוייטים ומתרחבים. זארה גם לא זנחה את מה שהוגדר כפריט החובה לחורף הקרוב, לאחר שזכה לגרסאות מפעימות במקס מארה או קלואה – מעיל צמר ארוך בצבע בז' או קרמל עמוקים, שגזרתו מעט רחבה, והוא יכול להתלות על הגוף ברישול קוקטי.

על אף רמת גימור שנויה במחלוקת, בעיקר באוסף הבגדים המחוייטים, קולקציית הגברים של זארה מתעדכנת עם הנעשה אצל מעצבי-העל בקצב דומה. יתרונה היחסי, על פני רשתות מקומיות אחרות, הוא בעובדה שהיא מקצה מקום של כבוד לעיצובים המתכתבים עם הליבה הקשה של עולם האופנה, כאלה שעדיין לא התבססו בתודעה המקומית. זו הסיבה שבין מגוון רחב של אביזרים משלימים, בולטים גם תיקי קלאץ' גבריים הנרכסים בצמד רוכסנים כסופים, או בין מגוון הסריגים נמצאו אחד בעל דפוס זברה וקרדיגנים ארוכים וחסרי רכיסה .

אחד הקונספטים העיקריים העונה מתבסס על מכנסי פוטר בגזרות צרות ובשטיפות כימיקלים, המלווים בחולצות בהשראה צבאית או סריגים מעוטרים בסמלי דרגות, באופן שהזכיר בכוונה את קו הגברים הצעיר של בלמיין. את ההשראה ממשיכים מעילים כבדים ברכיסה כפולה המגישה את כפתוריהם החרוטים, וז'קטים עשויים עור כבשים, המהדהדים את אחד מבתי האופנה החזקים בעולם כיום – ברברי. מנגד, מתחזקת מגמה חסכנית יותר, שעל חשבונם של דיטיילים, שמה דגש על פרופורציות וגזרות, כמו מכנסיים בלוניים שנקצצו או מעיל שחור וארוך, שנרכס באופן א-סימטרי.