פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אחריי לקלפי

   חולצת רשת תמיד הייתה אזרחית למופת. השבוע היא מתרגלת את זכות ההצבעה האופנתית שלה באתר שמאפשר לכם לקבוע איזו קולקציה תצא לפס הייצור

   שם: Fashion stake

   משמעות: עניין שיש למישהו בעסק או בהשקעה. ובקונטקסט של האתר - ההשקעה היא באופנה.

   לוקיישן: http://www.fashionstake.com/

   חולצה (אתר רשמי , ashionstake.com)

   ז'אנר

   אתר מהפכני שמעניק לציבור הרחב את האפשרות הדמוקרטית לקבוע איזו קולקציה של איזה מעצב צעיר תושק לפני שיוצרה.

   Infinity Scarf ו- Fingerless Driving Glove (אתר רשמי , ashionstake.com)

   טריילר

   על רקע השפעתם הגדלה של האתרים החברתיים וכוחו המאסיבי של ה"לייק" הפייסבוקי, היה זה רק עניין של זמן שהצרכן יקבע בפועל את עתידו של דבר פוטנציאלי.

   האתר הושק לפני ארבעה חודשים על ידי דניאל גולאדי ווויויאן וונג, חברים לספסל הלימודים בבית ספר לעסקים של הרווארד. ואכן מניפסט השוק החופשי ניכר היטב בקונספט של האתר. השניים תוסכלו קשות מהעובדה שמעצבים מלאי כישרון לא מצליחים לפרוץ למרות שיהיה מי שיקנה, בגלל המבנה הכלכלי והנתק בין רעיונות טובים לשוק הצרכני. ודווקא רעיונות בינוניים שעברו את המבחן העסקי לא התקבלו על ידי הקונים וערמות טקסטיל נזרקו לטמיון.

   'לואיז קלאץ'' (אתר רשמי , ashionstake.com)

   באתר ניתן למצוא קולקציות קפסולה של מעצבים שמתחילים את דרכם בעולם האופנה. קהל הגולשים מצביע וקובע מי מהם ראוי ראוי להשיק את הקולקציה שלו. חלק מהמעצבים כבר קיבלו את מירב הקולות ואפשר לרכוש את בגדיהם בצורה מיידית וחלקם מחכים להצבעה ולארנק הציבורי כדי להוציא את הקולקציה לפועל.

   בגרסתו הראשונה, איפשר האתר לציבור להשקיע (במינימום חמישים דולר), בקו הלבשה בתמורה לקרדיט על רכישות, ושאר הטבות. אך הרעיון היה כנראה קיצוני מדי והמהדורה הנוכחית של האתר היא נוחה יותר למשתמש ומאפשרת לתמוך במעצב על ידי
   שתי פעולות: הצבעה על הפריט אותו הוא מציג או רכישת אייטם מהקולקצייה שלו.

   אם מספיק אנשים התחייבו לרכוש פריטים, הקולקציה תושק בשיתוף פעולה עם האתר ותימכר באתר בלבד. אותם משקיעים ראשונים יקבלו את רכישתם בהנחה ובמידה והקולקציה לא תושק לא יחויבו.

   2 way shirt מתוך האתר ashionstake.com (אתר רשמי)

   מה בפנים

   תחת התגית הראשונה הקרויה Shop the democracy אפשר כבכל חנות אונליינית לקנות בגדים. בחלק זה ניתן למצוא 26 קולקציות קפסולה של מעצבים שונים, שנעות בין פריטי הלבשה לאקססוריז.

   לכל מעצב תתלווה הקדמה שתספר מה הרקע שלו, ההשפעות ואופן העבודה. הוורסטיליות של הקולקציות מרובה והרמה לא אחידה בין כולן, אבל שיטוט מגמתי יעלה בחכתו יציאות מוצלחות.
   המחירים נעים בין 100 ל-400 דולר בתלות ביומרנותו של המעצב בין השאר.

   תחת תגית Participate Crowd fund Fashion ניתן להצביע לטובת אייטם מסוים ולהזמין אותו, מה שיקדם את סיכויו לצאת לאוויר העולם.

   מתוך הקולקציה של Pretty little things (אתר רשמי , ashionstake.com)

   יונת דואר

   יש. בחמישה דולר אחיד לכל העולם.

   מתוך האתר ashionstake.com (אתר רשמי)

   אקסטרה

   קולקציית בגדי הילדים Saurette בהחלט שווה הצצה, למי שהוא בענייני הורות.