פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הרבה אופי, מעט חצ'קונים

   ההולנדית ססקיה דה ברו החליטה לחזור לדגמן בגיל 29 כדי לעשות קצת כסף וגילתה שהתעשייה פתוחה גם בפני קשישות עם שיער קצר ולא בלונדיני

   ססקיה דה ברו בקמפיין אביב/קיץ 2011 של ERES (סריקה , Viviane Sassen)
   בקמפיין אביב/קיץ של Eres (צילום: Viviane Sassen, סריקה)

   בדומה לשנה החולפת, נראה שגם בשנת 2011 דוגמניות הולנדיות ימשיכו להיות דומיננטיות בתעשייה. דוגמנית השבוע, ההולנדית ססקיה דה ברו אשר נולדה וגדלה בעיירה קטנה מחוץ לאמסטרדם, מחזקת את ההשערה.

   היא החלה לדגמן בגיל 16 לאחר שהתגלתה תוך כדי נסיעה בחשמלית בבירה ההולנדית ולאחר מספר שנות תעסוקה בתעשייה, פרשה לטובת לימודים בבית ספר לאמנות. היום בגיל 29, היא חוזרת ובניגוד למה שנהוג לחשוב, נראה שהתעשייה פתוחה גם לדוגמניות שסיימו מזמן את התיכון, כל עוד יש בהן את המשהו המיוחד הזה שלא תמיד ניתן להגדיר. אצל ססקיה יכול להות מאוד שזה הלוק הטבעי, לעתים גם אנדרוגיני שלה.

   ססקיה דה ברו בגיליון דצמבר 2010 של מגזין Velvet (סריקה , Pierre Even)
   בגיליון דצמבר 2010 של מגזין Velvet (צילום: Pierre Even, סריקה)
   ססקיה דה ברו בגיליון דצמבר 2010 של מגזין Velvet (סריקה , Pierre Even)
   בגיליון דצמבר 2010 של מגזין Velvet (צילום: Pierre Even, סריקה)

   בראיון למגזין W של חודש ינואר, היא סיפרה שלא התכוונה לשוב לדוגמנות, אבל חברה מאמסטרדם שהיא מאפרת מקצועית אמרה לה שעל מנת להפסיק להתמודד עם לחצי פרנסה (עבודתה בהוראת אמנות בבתי ספר וחלקה במיזמי אמנות לא תמיד הספיקו) היא צריכה לחשוב ברצינות על חזרה לדוגמנות והיא החליטה לנסות את האופציה. להפתעתה, הקאמבק השתלם.

   ססקיה דה ברו (משמאל) בקמפיין אביב/קיץ 2011 של ERES (סריקה , Viviane Sassen)
   ססקיה (משמאל) בקטלוג אביב/קיץ 2010 של Eres (צילום: Viviane Sassen, סריקה)

   בעונת אביב/קיץ 2011 שהתקיימה בסתיו האחרון היא נראתה במספר תצוגות, בין היתר, בבלנסיאגה וז'יבנשי. במקביל, זכתה בקמפיין קיץ 2011 של מותג הלנז'רי ובגדי הים הצרפתי ERES ובקמפיין ז'יבנשי. לשני נבחרה אישית על ידי ריקרדו טישי, המנהל הקריאטיבי של בית האופנה הצרפתי, הידוע בחושיו לאיתור דוגמניות בעלות יופי מיוחד.

   ססקיה דה ברו בגיליון חורף 2010 של מגזין Muse (סריקה , Kacper Kasprzyk)
   בגיליון חורף 2010 של מגזין Muse (צילום: Kacper Kasprzyk, סריקה)

   יש לה בלוג ואתר רשמי שבהם היא מפרסמת בעיקר תמונות שהיא מצלמת עם מצלמת הפוג'י האנלוגית שלה במקומות שבהם היא מבקרת. יום אחד, היא מקווה, לפרסם את תצלומיה בספר. יש לה גם מצלמה דיגיטלית קטנה שמשמשת אותה כשהיא רוצה להיות צלמת בלתי נראית. היא נהנית לצלם מאחורי הקלעים של תצוגות אופנה, ומה שמעניין אותה זה בעיקר הדוגמניות, הרגעים בהם הן אינן על המסלול וגם אלו שלפני הגיחה אליו. עבודתו של צלם האופנה הגרמני-ניו יורקי פיטר לינדברג אהובה עליה ביותר והיא הייתה רוצה לפגוש אותו.

   ססקיה דה ברו (מימין) בקמפיין אביב/קיץ 2011 של ז'יבנשי (סריקה , Mert Alas and Marcus Piggott)
   ססקיה (מימין) עם הדוגמנית אייריס שטרובגר בקמפיין אביב/קיץ 2011 של ז'יבנשי (צילום: מרט ומרקוס, סריקה)

   היא גרה ברובע יורדאן (Jordaan) האופנתי של אמסטרדם, הידוע בגלריות האמנות ומתחמי הבילוי שבו. זהו גם המקום האהוב עליה בעיר, פשוט כי זה הבית. בזמנה הפנוי היא עושה הרבה האטה יוגה (הענף ביוגה העוסק בפן הפיזי ובחיזוק הגוף). היא קוראת הרבה ולאחרונה קראה את שאנטראם (רב המכר האוטוביוגרפי מ-2003 מאת דיויד גרגורי רוברטס העוסק בבריחתו מכלא הודי). היא גם אוהבת לטייל בעיר ולהביט באנשים ברחוב, ברכבת התחתית או בבתי קפה. חופשות היא אוהבת לבלות באיטליה, אבל שואפת לנסוע לטיול ממושך בהודו.

   ססקיה דה ברו בתצוגת אביב/קיץ 2011 של פול סמית בלונדון, ספטמבר 2011 (GettyImages , Gareth Cattermole)
   בתצוגת אביב/קיץ 2011 של פול סמית בלונדון, ספטמבר 2010 (צילום: אימג'בנק - GettyImages)

   מזה שנתיים היא יוצאת עם וינסנט ון דה וינגארד, צלם וקולנוען הולנדי שהיא פגשה בצילומים במרסיי, צרפת. דוגמנית העל בת ארצה לרה סטון היא מודל לחיקוי עבורה כיוון שתקופה ארוכה היא הועסקה בתעשייה ללא הצלחה של ממש, עד שבגיל 25, עם החלפת ייצוג, היא החלה להמריא. מהבחינה הזאת, היא חשה הזדהות מסוימת עם סטון.

   ססקיה דה ברו (מימין) ודפני גרונוולד בגיליון ווג פריז, פברואר 2011 (סריקה , מריו סורנטי)
   ססקיה (מימין) עם בת ארצה דפני גרונוולד בגיליון פברואר 2011 של ווג פריז (צילום: מריו סורנטי, סריקה)

   בראיון לגיליון החורף הנוכחי של מגזין D-I היא תיארה את עצמה כ"רגישה, דאגנית, חזקה וחושבת בדריכות". העבודה עם קרין רויטפלד, עורכת ווג פריז היוצאת, ועם צמד הצלמים מרט ומרקוס על קמפיין ז'יבנשי היו מבחינתה נקודות השיא של שנת 2010.

   ססקיה דה ברו בגיליון חורף 2010 של מגזין Muse (סריקה , Kacper Kasprzyk)
   בגיליון חורף 2010 של מגזין Muse (צילום: Kacper Kasprzyk, סריקה)

   בשנה הקרובה היא מקווה להמשיך להיות דוגמנית ולעבוד עם עוד אנשים מוכשרים. היא גם גילתה שהייתה רוצה לראות על שער מגזין D-I (הנוהג להנציח את המצולמים על שערו קורצים) כמה מן האישים הנערצים עליה שמרביתם כבר אינם בין החיים, כמו מרטין לותר קינג, מאטיס, סמואל בקט ופיקאסו. בעוד 10 שנים היא מקווה להיות במקום טוב כאמנית ואולי גם לעסוק בדוגמנות כעבודת צדדית ובעיקר להביט אחורה בהכרת תודה.