קסטרו סוגרת את חנויותיה ברוסיה

לאחר שהחלה לפעול ברוסיה ב-2004, חובות הזכיין המקומי ברוסיה לא הותירו לקסטרו ברירה, אלא לסגור את שלוש החנויות הפועלות בה

עדי דברת-מזריץ
08/02/2011

חברת האופנה קסטרו הודיעה כי היא סוגרת את עסקיה ברוסיה. על פי הודעת החברה, סגירת הסניפים נעשית בשל הפרה חוזרת ונישנת של הסכם הזיכיון בידי הזכיין. כמו כן, לטענתה, לא עמד הזכיין בתשלומי חובותיו כלפיה. קסטרו הודיעה היום לזכיין, המחזיק בשלוש חנויות, על ביטול ההסכמים איתו לאלתר.
מקסטרו נמסר עוד כי החשיפה החשבונאית בקשר עם מתן הודעה הביטול עומדת על סך של כמיליון דולר. "חשיפה זו נובעת בעיקרה מסחורה שהוזמנה עבור הזכיין החדש, נמסרה לידיו בתנאי משגור (קונסיגנציה), אך טרם נמכרה על ידיו ללקוחות וכן מסחורה שהוזמנה עבור הזכיין החדש וטרם נמסרה לידיו, כמו גם מסחורות שנמכרו על ידו ללקוחות, אך חלקה של החברה בהכנסות אלו טרם שולם לה על ידי הזכיין החדש", הוסבר. לדבריה, על פי תנאי ההסכמים, כל הסחורה שהוזמנה עבור הזכיין החדש וטרם נמכרה הינה בבעלותה והיא צופה כי יעלה בידה למכור אותה. בנוסף נמסר כי "לטובת החברה הועמדה בטוחה כספית מטעם הזכיין החדש, בגובה של מיליון דולר, אשר בכוונת החברה לפעול לחילוטה בהקדם". בסה"כ קסטרו צופה כי לא תיוותר חשיפה חשבונאית כתוצאה מביטול ההסכמים.

קסטרו, שהחלה לפעול ברוסיה ב 2004, שקלה להפסיק את פעילותה עם הזכיין הנוכחי מזה זמן מה. קודם לכן, פעלה דרך זכיין אחר ברוסיה במשך חמש שנים והפסיקה התקשרותה עמו לאחר שנקלע לקשיים כלכליים.

לקסטרו 27 חנויות מחוץ לישראל, בגרמניה, בקזחסטן, בשוויץ, ובתאילנד.

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה!
מתוך תצוגת חורף 2011 של קסטרו(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully