פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מרתף יוקרה

   אחרי שיפוץ מסיבי, בוטיק המרתף בתל אביב הופך לחנות יוקרה מנצנצת. אבל לא לדאוג, קונספט האאוטלט לפריטים של מעצבי על עדיין נשאר

   מתוך בוטיק המרתף בתל אביב (נמרוד סונדרס)
   בוטיק המרתף - מבט מבחוץ (צילום: נמרוד סונדרס)

   בוטיק המרתף, אחד ממוסדות האופנה הוותיקים בתל אביב, השלים השבוע שינוי מהותי בסיומו עטה על עצמו חזות חדשה. המקום, שפועל במשך 20 השנים האחרונות כאאוטלט לאופנה והנעלה של מעצבי על (מפראדה ועד איב סן לורן) לשני המינים, עבר במשך שמונה שבועות שיפוץ מקיף ששינה את אופיו לחלוטין.

   מתוך בוטיק המרתף בתל אביב (נמרוד סונדרס)
   אחרי השיפוץ - שורות של מדפי זכוכית על רקע קירות לבנים (צילום: נמרוד סונדרס)

   המרחב התת קרקעי שנודע בחזותו המיושנת, נצבע לבן; עמודי התמיכה המתקלפים כוסו בטפט בהיר בטקסטורת עור קרוקודיל מנקרת עיניים; הבגדים תלויים לאורך שולי החנות על פי קולקציות; והנעליים, שבעבר היו מוצגות על גבי קופסאות מפוזרות, ניצבות כעת על מדפי זכוכית ארוכים, אותם מאירות מנורות עגולות. אפילו עיצוב השקיות התעדכן והוטבע עליהן לוגו זהוב, במקום זה האדום והמוכר.

   מתוך בוטיק המרתף בתל אביב (נמרוד סונדרס)
   נעליים של בוטגה ונטה. 1,800 שקלים במקום כ- 4,600 (צילום: נמרוד סונדרס)

   אווירת הבזאר והמציאון, ובוטיק המרתף היה ידוע בה, התחלפה בחלל המזכיר חנות יוקרה מן השורה הראשונה. על אף שהקונספט הבסיסי נותר זהה – קרי, פריטים מעונות קודמות בהנחות דרמטיות – נעשו כמה שינויים עקרוניים.

   המשמעותי מבניהם הוא הרחבת היבוא והכנסתם של מעצבים נוספים, כמו קווי ההלבשה לנשים של בית בלמאן, פיליפ לים ודיסקוורד, ועד נעליים של המותג הבריטי ג'ימי צ'ו או אלו של הסנדלר הצרפתי כריסטיאן לובוטאן. שדרוג משמעותי עבר גם יבוא הגברים, ומהעונה הנוכחית ימכרו במקום פריטי לבוש של מעצבי קצה כמו ריק אוונס, בלנסיאגה או לנווין. בגזרת הנעליים, ממשיכים לככב שמות כמו פראדה, דריס ואן נוטן ומיזון מרטין מרג'יאלה.

   מתוך בוטיק המרתף בתל אביב (נמרוד סונדרס)
   נעליים של ג'וזפה צנוטי. 1,200 במקום כ- 3,550 (צילום: נמרוד סונדרס)

   בניגוד לדרך ההתנהלות הקודמת של המקום, שהיה מתעדכן בכמות מסיבית של סחורה פעם בעונה, הפעם מתכוונים בעלי המקום להציג בכל חודש נדבך נוסף מתוך הקולקציה. הדבר אולי ימנע את העומס על המדפים, אבל כמו כל אאוטלט, הוא לא יפתור את הצורך בלא מעט מזל כדי למצוא בדיוק את המידה הנכונה.

   בוטיק המרתף, קינג ג'ורג' 2, תל אביב.

   מתוך בוטיק המרתף בתל אביב (נמרוד סונדרס)
   נעליים של המעצב הבריטי ניקולס קירקווד 1,900 שקלים במקום כ- 6,000 (צילום: נמרוד סונדרס)
   מתוך בוטיק המרתף בתל אביב (נמרוד סונדרס)
   נעליים של מרק ביי מרק ג'ייקובס 1,200 שקלים במקום כ- 2,800 (צילום: נמרוד סונדרס)
   מתוך בוטיק המרתף בתל אביב (נמרוד סונדרס)
   סנדלי חרוזים של בלמאן. 1,900 שקלים במקום כ-8,000 (צילום: נמרוד סונדרס)