פוקסיה פונקציונלית: אופנת הגברות בעימות הנשיאותי השני

מדינות כחולות, מדינות אדומות - ארה"ב ראתה אתמול ורוד. הגברת הראשונה והגברת הראשונה בשאיפה לבשו שתיהן לעימות הנשיאותי ורוד לתמיכה בחודש המודעות הסרטן השד. מזעזע?

נאוה סילוורה
17/10/2012
פנייה לקול הנשים. אם רומני(צילום: רויטרס)

מלחמת רוז רוז, ההמשך. הגברת הראשונה מישל אובמה, והגברת הראשונה בשאיפה אן רומני, לבשו שתיהן לעימות הנשיאותי השני שהתקיים אמש (שלישי) ורוד. הרצון להציג תמיכה והזדהות עם חודש המודעות לסרטן השד וכמובן גם לפנות ישירות לקול הנשי, הוביל את שתי הגברות לוורוד מסטיק.

הגוון הילדותי בלט בקרב מושבי הקהל בשני צידי האולם האוניברסיטאי בניו יורק בו נערך העימות. מצד אחד, מישל אובמה בשמלת-מעיל עם שרוולי מרפק בסגנון הנע בין זה של ג'קלין קנדי לזה של קייט מידלטון. ומנגד, אן רומני בשמלת טוויד ורודה בגזרה פשוטה עם שרוולי טי צמודים. בנקודה מסוימת היא גם הצעטפה ברדיד אדום-לבן.

שתי הנשים הפיקחות והיפות האלו, למרבה האכזבה, נפלו למשולש של מתח, תחרותיות וצורך נואש להפגין ממלכתיות וייצוגיות. טעם טוב ומקורי, בכל אופן בכל הנוגע לביגוד, לא נראו אתמול.

טוב לדעת (מקודם)

הטיפול הטבעי שמנצח את כאבי הברכיים - בלי לצאת מהבית

מוגש מטעם אפוסתרפיה
רגע ג'קי קנדי. מישל וברק אובמה בעימות אתמול(צילום: GettyImages)
תמהיל צבעים משונה. אן רומני בוורוד, ירוק ואדום(צילום: GettyImages)

האבזור, בכל אופן זה שנראה בטלוויזיה, היה מוצלח יותר בצד הדמוקרטי, ופחות ברפובליקני. גברת רומני ענדה באופן תמוה למדי שרשרת חרוזי זכוכית ירקרקים לא ממש מחמיאה ועגילי חישוק לא קשורים. יחד עם צמיד שרשראות מחורז - הכל היה פשוט קצת יותר מדי - תכשוט לא אלגנטי שעורר תמיהה האם מדובר בבטחון יתר של אשת המועמד שניצח בעליל בעימות הקודם?

הגברת הראשונה לעומת זאת הפגינה, כהרגלה יש להודות, קלאס נוסח ג'קלין קנדי: שרשרת קלאסית של פנינים לבנות ועגילי אבן או יהלום נצמדים. אולי בחירה בצד הבטוח, אבל בעימות נשיאותי לא לוקחים סיכונים, ובמיוחד לאור אי ההצלחה של הבעל-המועמד בעימות הקודם.

מי לוקחת? אם חייבים לבחור מנצחת, אז מישל אובמה. מי שנראתה בעבר במכנסי ברמודה וגופיות, הגשימה לאמריקאים רבים את חלום הגברת הראשונה המושלמת. לא היה פה כל דיסוננס אופנתי. היא הייתה הגברת הראשונה מן הספר. זה היה רגע ג'קי קנדי מנצח שנתן לה את הניצחון.

העימות הנשיאותי השני: אובמה חזר למשחק
פרשנות: אמריקה נזכרה שלנשיא שלה יש מה להגיד
הוויכוחים והטעות המרה: רגעי השיא של העימות השני

מישל וברק אובמה בעימות הנשיאותי השני, ניו יורק, 17 אוקטובר 2012(צילום: GettyImages, Rick Wilking)
מישל וברק אובמה בעימות הנשיאותי השני, ניו יורק, 17 אוקטובר 2012(צילום: GettyImages, Michael Reynolds)
אן ומיט רומני בעימות הנשיאותי השני, ניו יורק, 16.10.2012(צילום: GettyImages, Win McNamee)
אשת הנשיא מישל אובמה בעימות הנשיאותי השני, אוקטובר 2012(צילום: AP)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully