שבוע האופנה תל אביב: קיץ 2013

המעצב המבטיח: שבוע האופנה בתל אביב קיץ 2013

במסגרת שבוע האופנה תל אביב התקיימה תחרות המעצב הבא של ישראל. הזוכה - מארק גולדנברג, שזכיות בתחרויות כאלו לא זרות לו, ירכיב קולקציית קפסולה בשיתוף רנואר

רוני ודנאי
13/11/2012
צילום: דייב שחר עריכה: אמיר קוטיגרו
מארק גולדנברג - המעצב הזוכה(צילום: נמרוד סונדרס)

כבר דובר רבות על תהפוכות הרגע האחרון שטלטלו את שבוע האופנה בתל אביב, מה שגרם למעצבי אופנה ותיקים למשוך ידיהם מהאירוע. מכוח האינרציה ומכורח הנסיבות, הזרקור כוון מחדש והושלך דווקא אל עבר הניצנים החדשים בתעשייה, כאלה שזוהי אפילו טבילת האש הראשונה שלהם.

במובן זה, תחרות המעצב המבטיח של רנואר מגלמת את הלבלוב האופנתי, אולי יותר מכל תצוגה אחרת בשבוע האופנה.

מנצח התחרות הוא המעצב הצעיר מארק גולדברג אשר גבר על תשעה מעצבים צעירים שהתחרו לצדו: מריה ברמן, אדוה ברונר, נדב רוזנברג ל"נורת'רן סטאר", המותג האחים מוסלין, יעל זיסר, דנה הראל, נילי בן סימון והצמד דיאנה בזלי ותומר אלמוזנינו ל"פירסט קיס".

גולדנברג (28) מכיר את המילה "הבטחה" מקרוב. בוגר מחלקת האופנה של שנקר, אשר התמחה אצל מעצבת העל דיאן פון פירסטנברג, קטף פרסים בתחרויות מעצבים בינלאומיות, ביניהן תחרות הכישרונות המבטיחים של ווג איטליה, IT'S 2012. לפי הערב הזה, נראה כי גולדנברג מתחיל לקיים את הילת ההבטחה סביבו. הפרס בו זכה המעצב הצעיר בשבוע האופנה תל אביב הוא לעצב קולקציית קפסולה שתשווק ברשת רנואר. בפרס זכה בשנה שעברה אגב, המעצב הצעיר ישראל אוחיון.

מיני הקולקציה של גולדנברג הפליגה למחוזות של אוונגרד, אבל כזה שאינו ממשטר את גוף הלובשת, אלא עוטף אותו בגרסה נשית, קלילה, מודרנית ומקורית. תוך התחשבות בצללית הנשית, הצליח המעצב הצעיר לייצר שפה רעננה וחדשנית בדמותן של שמלות קוקטייל מורכבות משכבות-שכבות דמויות נוצות עבותות, ופריטים חד-פעמיים באותה הרוח, כמו מעיל לבן יפיפה, שהרגיש כמו מחווה לסרט "ברבור שחור".

יש לציין כי ערפילים קלים של אי בהירות עטפו את התחרות, שכביכול התיימרה להציג קולקציות ביכורים של מעצבים טריים, נקודת התחלה שאי אפשר כבר לייחס למשל למעצבת מריה ברמן, הצמד דיאנה בזלי ותומר אלמוזנינו ל"פירסט קיס" והמעצבת אדוה ברונר למשל.

בניסיון להבין מה היו הקריטריונים לבחירת המתמודדים, הסגיר איש יחסי הציבור של רנואר, זאביק דרור, כי למעשה לא ממש היו כאלה, למעט האספקט של הפז"מ הצעיר. מה הקריטריונים ל"צעיר"? בוגר מוסד לעיצוב, או גם מעצב שכבר שחרר קולקציה או שתיים, או אפילו כבר החל לבסס מותג? לא לחלוטין ברור.

נוסף על כך, התברר כי לא הותוו הנחיות מסוימות בנוגע למיני-הקולקציות שהתבקשו המעצבים להכין, מה שגרם לחוסר אחידות בין התוצרים שפקדו את המסלול. כך למשל, קולקציות מסוימות דוגמת אלו של דנה הראל, פירסט קיס ונורת'רן סטאר הציגו תמהיל מדויק בין כתב יד אישי, חדשנות או פרשנות מחודשת למגמות קיימות, רמת גימור גבוהה ופוטנציאל מסחרי. בקולקציות אחרות לעומת זאת ניכרה הבוסריות אם ברמת הביצוע, אם בחוש היצירתיות או אם בחלב הסטודנטיאלי שעוד נותר על השפתיים. אולי חוסר היציבות שאפף את הקמתו של שבוע האופנה הנוכחי הוא זה שגם חלחל אל האירוע הנוכחי, אך אולי דווקא מתוך כך זכינו להיחשף אל חבלי הלידה של הבטחות בשר ודם נוספות שיתממשו בעתיד.

עוד על שבוע האופנה תל אביב בוואלה! אופנה:
הסיקור המלא: כל הקולקציות, כל קטעי הווידאו וכל הפרשנויות

עוד בוואלה!

הפתרון לכאב הברכיים קרוב מתמיד - בזכות טכנולוגיה בנעל

מוגש מטעם אפוסתרפיה
מארק גולדנברג(צילום: נמרוד סונדרס)
סבינה מוסייב(צילום: נמרוד סונדרס)
מריה ברמן(צילום: נמרוד סונדרס)
אדוה ברונר(צילום: נמרוד סונדרס)
נורת'רן סטאר(צילום: נמרוד סונדרס)
האחים מוסלין(צילום: נמרוד סונדרס)
יעל זיסר(צילום: נמרוד סונדרס)
דנה הראל(צילום: נמרוד סונדרס)
נילי בן סימון(צילום: נמרוד סונדרס)
פירסט קיס(צילום: נמרוד סונדרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully