שבוע האופנה גינדי תל אביב: קיץ 2013

שבוע האופנה גינדי תל אביב: חגית ויטמן לקיץ 2013

חגית ויטמן, המוכרת יותר בשם המותג פישנדג, רצתה לכונן רגע של אוונגרד בשבוע האופנה ולשדך בין שמלות כלה, בגדי חתן וקז'ואל, אך בסופו של דבר נותרה עם קונספט מפוזר מידי

אדר ריכטר
יח"צ - חד פעמי

אחרי כ-11 שנה של פעילות בתעשיית האופנה המקומית, החליטה חגית ויטמן, המעצבת למותג Fishndag ,להעמיד תצוגת אופנה. מסתבר, שהיא בוחרת לעשות את זה במסגרת תחרותית במיוחד - המעצבים הישראלים שהציגו עד כה בשבוע האופנה גינדי תל אביב, העמידו ברובם רף גבוה של יצירתיות ויכולת טכנית. לא בטוח שוויטמן יכולה להימנות עם אלה.

המעצבת התחילה את דרכה כמעצבת בגדי קז'ואל, ובמהלך הזמן עברה בהדרגה להתמקד בשמלות כלה, עד שלבסוף סגרה את חנותה בדיזנגוף תל אביב, נותרה עם בוטיק לשמלות כלה בכיכר מסריק בעיר.

לדבריה, ויטמן ניסתה בקולקציה החדשה לבחון את נושא החתונה מזוויות שונות וליצור קולקציה מתוך עולם הפנטזיות, הקלישאות והמפגש עם המציאות. אך תצוגת האופנה שהעלתה העניקה את ההרגשה שהמעצבת לא סגורה עד הסוף על המעבר שבין קז'ואל לשמלות כלה וערב.

על המסלול הועלה ערב רב של דגמים בלבן, בשחור-לבן ובהבזקים של ירוק-ליים, שקשה מאוד לראות בהם קולקציה מגובשת, גם אם מאוד משתדלים. היה שם הכל מכל - שמלות כלה קונספטואליות שאינן לבישות; שמלות כלה "קונבנציונליות"; חיבורים אנדרוגניים של חתן וכלה ומה שנראה כבגדי קז'ואל.

ויטמן התקשתה לחבר בין הסגנונות השונים והתוצאה הייתה בגדי קז'ואל שאנסו אותם להיראות כבגדי כלה, מה שמעלה את השאלה האם זהו סממן לדרך המקצועית אותה עברה ויטמן, כשהפסיקה לייצר בגדי יום יום ועברה לתחום הכלות הרווחי.

הכוונה ליצור רגע של אוונגרד היום הייתה ברורה. אך ביצוע שאינו מושלם (כולל תפר פרום בצידי אחת משמלות הכלה השקופות), הקשו על התוצאה הסופית לזרוח. ולמרות הכל, האומץ שנדרש כדי להעלות קולקציה בתצוגת אופנה, המאמץ המחשבתי שהושקע בהכנת האוסף הנוכחי והשאיפה להציג משהו שונה, שאינו פועל לפי תבניות של "קז'ואל", "מחוייט" או "שמלות כלה", מוערכים בהחלט ומעוררים סקרנות לגבי התצוגה שתעמיד בשנה הבאה.

בשידור חי: כל התצוגות משבוע האופנה גינדי תל אביב
שבוע האופנה גינדי תל אביב: כל הקולקציות

טוב לדעת (מקודם)

הטכנלוגיה בנעליים שתציל אתכם מכאבי הגב והברכיים

לכתבה המלאה
(צילום: נמרוד סונדרס)
(צילום: נמרוד סונדרס)
(צילום: נמרוד סונדרס)
(צילום: נמרוד סונדרס)
(צילום: נמרוד סונדרס)
(צילום: נמרוד סונדרס)
(צילום: נמרוד סונדרס)
(צילום: נמרוד סונדרס)
(צילום: נמרוד סונדרס)
(צילום: נמרוד סונדרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully