פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   תפר אמצע: מאיה נגרי לחורף 2012-13

   הבחירה במיכל אנסקי כפרזנטורית ממחישה את הרצון של מאיה נגרי לפנות לקהל רחב ולהתמקד באופנה שמוכיחה את עצמה. ועדיין, ניכר שהלב שלה מושך לכיוון אחר ומתגרה יותר

   "הרגשתי שזה לא שלי. אני מאוד מפרגנת, אבל מבחינת אנרגיות אנחנו מכונסים בעסק", מסבירה מאיה נגרי את היעדרותה משני שבועות האופנה שהתקיימו לאחרונה בתל אביב. וזו היעדרות מפתיעה, כאשר לוקחים בחשבון את העובדה שהיא אוחזת בשישה סניפים בארץ, ובמערך יצור שמסוגל להעמיד קולקציית מסלול.

   ייתכן שההתכנסות המדוברת באה לידי ביטוי גם בקולקציית החורף החדשה. יש בה שורה של מאפיינים שמוכיחים כי המעצבת בחרה ללכת הפעם על בטוח - בלי קולקציות קפסולה נועזות, כפי שהיה בעונה הקודמת, בלי אקספרימנטים חריגים ובלי גוונים עזים. במקום אלה יש את הפרזנטורית מיכל אנסקי (שמספקת את חותמת התרבות הפופולרית בזכותה תפקידה ב'מאסטר שף'), ופריטים בעלי פוטנציאל מכירתי גבוה. כמו למשל, מכנסיים בגזרה מפוסלת, המלווים את נגרי עוד משחר הימים, ואוסף של מכנסי ג'ינס, שסוחט הצלחה מסחררת לדבריה, המאופיין בגזרות מחמיאות, אך שמצייתות לחוקים המוכרים בשוק בגלל צללית סקיני חסרת כל ייחוד ושטיפות כהות.

   ובכל זאת, זוהי יצירה עונתית שניבט מבעדה מאבק: קל לזהות את קו התפר המפריד בין עיצובים שנגרי נסחפת אחריהם לבין המקומות שבהם היא צריכה לספק את הדרישה; בין רצון לגרות לבין רצון להישמר. כך למשל, מעיל מחויט שנתפר מבד המפוספס בפסי סיכה, השומר על מתח סוחף בזכות קו כתפיים נוקשה וגברי לעומת חלק תחתון המתפזר לכל עבר כזרועות תמנון, מפגין את יכולותיה ומגרה את המוח. כך גם שורה של פריטים קונטרסטיים, שכאילו מקדימים את בשורת האביב העומדת בפתח; מנגד, קרדיגן נדיב עם מנג'ט סרוג ורחב במיוחד, שנועד כדי לעודד צללית תפוחה מעט, או מיני חולצות בחיתוכים אלטרנטיביים, העשויות ג'רסי בטקסטורה מהוהה כדוגמת הסוואה, הן בחירות מושכלות שאינן אנרגטיות כאחרות. הן פרקטיות מידי מכדי להצביע על כישוריה הברורים.

   טווח מחירים: 390 - 1,500 שקלים
   להשיג בחנויות מאיה נגרי

   קולקציית חורף 2012-13 של מאיה נגרי (יח"צ)
   (צילום: דודי חסון)
   קולקציית חורף 2012-13 של מאיה נגרי (יח"צ)
   קולקציית חורף 2012-13 של מאיה נגרי (יח"צ)
   קולקציית חורף 2012-13 של מאיה נגרי (יח"צ)
   קולקציית חורף 2012-13 של מאיה נגרי (יח"צ)
   קולקציית חורף 2012-13 של מאיה נגרי (יח"צ)