תצוגת ברברי לקיץ 2014

את היוקרה מנקרת העיניים החליף כריסטופר ביילי בקולקציה שרגליה נטועות עמוק בקרקע. האם בית האופנה ברברי נזהר יותר מבעבר?

לירוי שופן
17/06/2013

לעיתים לא מעט רמזים נעוצים דווקא בתג המחיר. כהרגלו בעונות האחרונות, בית האופנה ברברי מציע לרכישה מקוונת פריטים נבחרים מתוך קולקציית המסלול (בעיקר מעילים, ז'קטים ואביזרים משלימים) מיד עם סיום האירוע (כמעט חצי שנה לפני הרגע בו צפוייה הקולקציה עצמה להיכנס לבוטיקים באופן רשמי). גם היום (שלישי), מיד לאחר שנחשפה הקולקציה לקיץ 2014, נעשה מהלך מכירתי דומה.

אלא, ועוד לפני שדנים בקולקציה עצמה, שאפשר לשים לב להבדל אחד ברור. אם בעונת החורף האחרונה זינקו מחירם של מעילים לכ-5,500 לירות שטרלינג, הרי שבקולקציה הנוכחית ממוצע המחירים נדמה כנמוך בהרבה. למעשה, הפריט היקר ביותר שמוצע כרגע למכירה מתוך הקולקציה לקיץ הבא – מעין קרדיגן ארוך בגזרת מעיל - עומד עד 2,295 לירות שטרלינג. במילים פשוטות, את העורות האקזוטיים והטכניקות הארטיזינליות שאפיינו את העונות הקודמות מחליפים הפעם מעילים סרוגים מקשמיר, ז'קטים ממשי וגם כותנה. האם בית האופנה הבריטי נזהר מעט יותר מבעבר עם היוקרה?

ובכן, הוא בוודאי נמנע מסיכונים מיותרים. זו הייתה אנטיתזה לעושר מנקר העיניים שסיפק כריסטופר ביילי, המעצב הראשי, בשנתיים האחרונות. על הנייר, ביילי ביקש – שוב – לדבר על מורשת בריטית ועל הקשר המתקיים בינה לבין בית האופנה בן המאה ומחצית. הפעם, לפחות, הייתה סיבה מוצדקת - התצוגה התקיימה במסגרת שבוע האופנה בלונדון, אחרי עונות רבות בהן נהגו בברברי להציג דווקא במילאנו.

המראה העקרוני עצמו היה פשוט וקל תנועה, עתיר גווני פסטל פריכים. מעילי פרקה בצבעים סכריניים שנלבשו מעל לחולצות מכופתרות, ז'קטים דקיקים עשויים משי פראי או סריגים במפתח מרובע. הילדותיות הבריטית העוקצנית שולבה באמצעות שינוי פרופורציות מקובלות (סריגים בשרוולים קצרים מהרגיל; ז'קטים בכתף שמוטה מעט) ובדמות מוטיב של נקודות, שהופיע בעיקר על אביזרים משלימים, כמו צעיף דקיק וצבעוני שליווה לא מעט מראות בתצוגה.

בגדול, זו הייתה קולקציה שרגליה נטועות עמוק בקרקע. גם אם חומריה טובים, וגם אם קשת הצבעים שלה מלהיבה, היא מעדיפה את הרגיל על פני הבלתי רגיל; את הממוצע, על פני השיא.

תאריך עדכון: 18 ביוני, 18:10

טוב לדעת (מקודם)

התקף לב: איך מונעים ומה עושים במקרה והוא מופיע

מוגש מטעם שחל
ברברי לקיץ 2014(צילום: AP)
קולקציית קיץ 2014 של ברברי בלונדון(צילום: AP)
קולקציית קיץ 2014 של ברברי בלונדון(צילום: AP)
קולקציית קיץ 2014 של ברברי בלונדון(צילום: AP)
קולקציית קיץ 2014 של ברברי בלונדון(צילום: AP)
  • ברברי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully