נושאים חמים

דוגמנית השבוע: לא עושה עניין מעירום

היא תצעד בתצוגת הלנז'רי של ויקטוריה'ס סיקרט שתתקיים השבוע, אבל עוד לפני כן הדוגמנית אלסה הוסק לא עשתה עניין מעור חשוף. הכל בזכות הורים היפים ותרבות שבדית משוחררת

אלסה הוסק באפטר פארטי לאחר תצוגת ויקטוריה סיקרט, ניו יורק, 7 נובמבר 2012 (GettyImages)
מחר (רביעי) היא בתצוגת ויקטוריה'ס סיקרט בניו יורק. אלסה הוסק (צילום: אימג'בנק - Getrtyimages)

מחר (רביעי) תצעד על המסלול בתצוגה השנתית של ויקטוריה'ס סיקרט בניו יורק, בין שאר הנפילות המכונפות, גם השבדית אלסה הוסק. הבלונדינית תכולת עיניים היא היום אחת הדוגמניות המצליחות מארץ היערות והשממות ההרריות. ללא ספק תצוגת ויקטוריה'ס השנה, השנייה בהשתתפותה, היא עוד חיזוק לקריירה הענפה שלה. אגב, הסיבה למסיבה כפולה - המנומשת היפיפייה גם חגגה השבוע יום הולדת 25.

היא נולדה בשם אלסה אנה סופיה הוסק כבת אמצעית בין שני אחים לפאל ומריה. את הוריה היא הגדירה בראיון למגזין T של הניו יורק טיימס כ"באמת טבעיים ופתוחים", והם גם גידלו את ילדיהם בדרך הזאת. בילדותה היא הסתובבה פעמים רבות עירומה ולפעמים כשירד גשם כולם היו רצים ליער ומתרוצצים בעירום. עבורה גופה העירום הוא דבר יפה וטבעי והיא כלל לא מתביישת בו. מה שכמובן סייע לה בצילומי הלבשה תחתונה, בגדי ים או עירום. אגב, בת דודתה אליס הרבסט, היא גם כן דוגמנית ואפילו זכתה בריאליטי 'הדוגמנית הבאה של שוודיה' ב- 2012.

בגיל 14, לאחר שהוצע לה מספר פעמים להיכנס לעולם הדוגמנות, אביה של אלסה שלח תמונות שלה למספר סוכנויות. היא החלה לדגמן, אבל את מרבית הזמן הקדישה ללימודים. לאחר התיכון החליטה לנסות לשלב קריירה כשחקנית כדורסל בליגת הנשים המקומית עם דוגמנות, אבל לאחר כשנתיים, נאלצה מפאת עומס להתמקד בתחום אחד. היא בחרה בדוגמנות. השמירה על הכושר, המאמץ הפיזי והנסיעות הכרוכים בכדורסל מקצועי, היו הכנה טובה לדוגמנות. היא עברה לניו יורק והחלה לדגמן במשרה מלאה.

אלסה הוסק בקמפיין Guess, סתיו/חורף 2010 (יח"צ , Ellen von Unwerth)
בקמפיין חורף 2010 של Guess
אלסה הוסק בקמפיין Guess, סתיו/חורף 2010 (יח"צ , Ellen von Unwerth)
בקמפיין חורף 2010 של Guess

קמפיינים כמו אלה ל- Guess ול- Pink, הליין הצעיר של ויקטוריה'ס סיקרט, ביססו את הקריירה שלה. אחריהם באו קמפיינים לפורנרינה, H&M, ליווייס, Uggs, ניין ווסט, טייגר אוף סווידן, האוס אוף דגמאר, ביק בוק ועוד. אופנת רשתות שהמראה הפופולארי-קטלוגי של אלסה נמצא נכון עבורה.
במקביל היא הצטלמה לשערים במגזינים כמו "אל" על מספר גרסאותיו, בון השוודי, פלאזה הבריטי, פלייר הקנדי, אושן דרייב האמריקאי, מאדאם הגרמני ועוד. העבודה בוויקטוריה'ס מעסיקה אותה רבות (וגם פיננסית משתלמת ביותר). זו הסיבה היא גם לא ממש עוסקת בדוגמנות מסלול למרות גזרה מושלמת וגובה של 1.75 מטרים.

באותו ראיון למגזין T של הניו יורק טיימס סיפרה הדוגמנית היפה שכיום היא מתגוררת בניו יורק, נהנית להיות פני Pink, וקונה לעצמה מדי פעם אופנת וינטג' שהיא משלבת עם אופנת מעצבים. שגרת הטיפוח שלה מבוססת על קוסמטיקה אורגנית ואיפור עדין. על כושר היא שומרת באמצעות פילאטיס, אגרוף, ריקוד וספינינג. בבישום יש לה העדפה לשמנים ולבשמי גברים, כי בשמי נשים גורמים לה לכאבי ראש. טיפ לכולם - "אכלו בריא ושתו הרבה מים. אישיות יפה הופכת את כולם למשגעים".

המותחן 'חשופות' (The Whistleblower) עם רייצ'ל וייס מ- 2010 העוסק בסחר נערות לצורכי תעשיית המין, השפיע עליה רבות. היא החלה להתנדב בארגון 'פייר גירלס' (FAIR Girls) הפועל נגד סחר אנושי. והיא תמיד חשה אסירת תודה על ההזדמנות לסייע לנערות שהיו קורבן לסחר אנושי.

אלסה הוסק בתצוגה השנתית של ויקטוריה סיקרט בניו יורק, 7 נובמבר 2012 (GettyImages)
בתצוגת ויקטוריה'ס סיקרט בנובמבר 2012
אלסה הוסק במגזין ווג ברזיל, מאי 2013 (סריקה)
במגזין ווג ברזיל, מאי 2013
אלסה הוסק בקמפיין לילי סארטי, סתיו/חורף 2013 (יח"צ)
בקמפיין לילי סארטי, חורף 2013
אלסה הוסק במגזין Flaire, אוקטובר 2012 (סריקה , Manolo Campion)
במגזין Flaire, אוקטובר 2012
אלסה הוסק במגזין מרי קלייר, ספטמבר 2010 (סריקה)
במגזין מרי קלייר, ספטמבר 2010
אלסה הוסק על שער מוסף היופי של מרי קלייר, יולי 2013 (סריקה)
על שער מוסף היופי של מרי קלייר, יולי 2013
אלסה הוסק על שער מגזין סטיילביי, יולי 2013 (סריקה)
על שער מגזין סטיילביי, יולי 2013
אלסה הוסק על שער מגזין אל איטליה, יולי 2012 (סריקה)
על שער מגזין אל איטליה, יולי 2012
אלסה הוסק בקמפיין Bath & Bodyworks, אביב/קיץ 2013 (יח"צ)
בקמפיין Bath & Bodyworks, קיץ 2013
אלסה הוסק מקדמת בגשר ברוקלין את פתיחת החנות הראשונה של ליין Pink של ויקטוריה סיקרט בניו יורק, 30 מאי 2012 (GettyImages)
מקדמת את פתיחת החנות הראשונה של ליין Pink של ויקטוריה סיקרט על גשר ברוקלין בניו יורק
אלסה הוסק באפטר פארטי לאחר תצוגת ויקטוריה סיקרט, ניו יורק, 7 נובמבר 2012 (GettyImages)
באפטר פארטי לאחר תצוגת ויקטוריה'ס סיקרט בנובמבר שנה שעברה