חורף 2014-15: כל הקולקציות

אינסטינקט בסיסי: שבוע האופנה בניו יורק לחורף 2014-15

אדישות גדולה לנוכח המאבק או שאולי מדובר בהתרסה? המעצבים בשבוע האופנה בניו יורק מיישרים קו עם תחזיות המגמות ועושים שימוש אינטנסיבי בפרוות בקולקציות לחורף הבא

לירוי שופן
09/02/2014
BCBG מקס עזריה לחורף 2014-15(צילום: AP)

למרות כל המאמצים, מסתבר שהעבודה של ארגונים האמונים על זכויות בעלי חיים נוסח Peta עדיין לא נושאת פירות של ממש. שבוע האופנה בניו יורק, שנפתח ביום חמישי האחרון, מיישר קו עם תחזיות המגמות ועם הקולקציות לגברים שהוצגו בחודש שעבר, ומעצבים רבים מעניקים דגש יוצא דופן לפרוות – אמיתיות ומזויפות - בעיצובים המכוונים לחורף הבא. האם מדובר בהתרסה או שאולי המלחמה הקולנית נגד החומר השנוי במחלוקת יצרה אדישות? קשה לקבוע. כך או אחרת, ניכר שהמותגים מנסים להצדיק בעזרת פרוות שונות ואקזוטיות את חותמת היוקרה המשולבת בשמם או לפחות למצוא פתרון לגלי הקור שתוקפים לאחרונה את צפון ארצות הברית.

לאחר שקולקציית הביכורים של המעצב סטיוארט וורס למותג העור האמריקאי Coach כללה פריטים שונים העשויים עור, ביניהם כובעי פרווה ומעילי שרלינג עצומים, ביום חמישי האחרון חגג המותג BCBG מקס עזריה יום הולדת 25. בתפקיד העוגה? פרוות, והרבה מהן. המותג, שנשען על טעם צעיר למדי, יצר שלל טקסטורות יוצאות דופן באמצעות פרוות באורכים שונים, שנעו על סקלת צבעים של שחור, בז' וסגולים. למשל, מעיל עצום מפרוות כבשים מונגוליות לצד דיטיילים העשויים משועל צבוע. המעניין היה האופן בו פרוות, שנחשבות קלאסיות, מסורבלות ולעיתים מוקצות מחמת מיאוס, השתלבו עם מראה מודרני מאוד, מהסוג שיכבוש כל נערה עירונית ממוצעת ומודעת.

חשוב לדעת

7 גורמי סיכון למחלות לב ודרך אחת לזיהוי מוקדם ומניעת נזקים

מוגש מטעם שחל
BCBG מקס עזריה(צילום: AP)
BCBG מקס עזריה(צילום: AP)

מנגד, לא היה מפתיע למצוא שימוש מסויים בפרוות בקולקציה של ג'ייסון וו, אחד הקולות החשובים שיצאו מניו יורק בשנים האחרונות, לחורף 2014-15. המעצב, שלאחרונה משמש גם כמנהל אמנותי במותג הגרמני הוגו בוס וצפוי להציג את קולקציית הבכורה שלו שם השבוע, רודף עונה אחר עונה אחרי מראה בעל מאפיינים אירופאיים קלאסיים מובהקים. הפעם, היה אפשר לחזות ברמיזות לעושר ולצלליות המאפיינות את שנות הארבעים של המאה הקודמת, בימים שבהם החייטות הייתה נוקשה, הצמא לרהב חזר ופרסונות כמו מרלן דיטריך נחקקו בתודעה הכללית (דיטריך הרי הפכה לאזרחית אמריקאית ב-1939).

בניגוד לקולקציה של BCBG, ובדרך שתיקפה את אחת הביקורות החוזרות על וו, המראה הכללי היה מנוסח להפליא, אבל גם בוגר ומיושב. אחרי שלקח תפנית בעונות האחרונות אל עבר רמזים מיניים מופגנים, הפעם, עם המעילים המחוייטים כפולי הרכיסה, המראה היה מעט שמרני. מהסוג שהקליינטורה המבוססת בצפון שדרת מדיסון במנהטן אוהבת במיוחד.

ג'ייסון וו לחורף 2014-15(צילום: AP)
צללית שנות ה-40 אצל ג'ייסון וו(צילום: AP)

אפילו מותג קונטמפוררי נוסח ראג אנד בון, שנעשו בעשור האחרון לאחת הפרשנויות המוצלחות ביותר על המראה הכל אמריקאי, לא הצליח למשוך את ידו מעורות ופרוות כבשים (הנחשבות נפיצות פחות בשיח האופנתי). מעילי בופאלו במשבצות שחור-לבן, חצאיות עיפרון מחופות ברק מעודן, וטקסטורות פראיות על מערכות לבוש, ביקשו לסחוט את המוכר סחיטה אחת נוספת. אחרי הכל, שבוע האופנה בניו יורק ידוע באופן בו הוא נזהר מקונספטים מרחיקי לכת.

ג'ייסון וו(צילום: AP)
ג'ייסון וו(צילום: AP)
ראג אנד בון לחורף 2014-15(צילום: AP)
ראג אנד בון(צילום: AP)
ראג אנד בון(צילום: AP)
ראג אנד בון(צילום: AP)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully