רוק 30: החורף של דורין פרנקפורט

המעצבת הוותיקה חוגגת 30 שנות עיצוב בקולקציה ששוחרי האופנה הישראלית האמיתיים לא יוכלו שלא להסיר את הכובע בפניה. בתפריט: סריגי בוקלה, חליפות טוויד נונשלנטיות, חולצות מכופתרות עם אפיל גותי-ויקטוריאני, שמלות שיפט ניינטיזיות ומעילים עם אלמנטים אורתודוכסיים

  • דורין פרנקפורט
רוני ודנאי
"שלושים שנה זה משמעותי". דורין פרנקפורט לסתיו-חורף 2014-15 (צילום: אסף עיני)

"שלושים שנה זה מאוד משמעותי", מסכמת דורין פרנקפורט בצניעות אופיינית שלושה עשורים של עשייה אינטגרלית כל כך בסצנת האופנה המקומית: "אחרי הקיץ הנוראי שהיה החלטתי שלא מתאים לעשות תצוגה גדולה, אלא פשוט להמשיך ולהקדיש את המשאבים לעיצוב וייצור בתל אביב".

פרנקפורט מתייחסת כמובן למבצע "צוק איתן" כשהיא מדברת על אותו קיץ נורא, זה שלא השאיר מקום לכל מה שאינו דם, יזע ודמעות. בטח שלא לאופנה, ולהגיגים או אידיאלים כאלה ואחרים על חשיבותו של הייצור המקומי למשל. וכידוע, פועלה של פרנקפורט מעולם לא היה מנותק מקונטקסט השררה החברתית. רק בימים אלה היא מריצה קמפיין אופנה במובן הכי לא קמפייני של המילה, במטרה לחזק את מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית.

לכן כשניגשים לקולקציות של פרנקפורט קשה לעשות את הניתוק המתבקש לכאורה, ולהניח את האג'נדה בצד. הרי מה שהופך אופנה לגדולה באמת, לחשובה באמת, ולנחקקת באמת היא היכולת לספר באמצעותה סיפור. להעביר מסר.

טוב לדעת (מקודם)

התקף לב: איך מונעים ומה עושים במקרה והוא מופיע

לכתבה המלאה
(צילום: אסף עיני)

אך הפעם לא נצמדה המעצבת לתמה מסוימת, כמו שעשתה לדוגמא בקולקציית "רוקוקו בת ים" הזכורה שהציגה לפני שבועיים בשבוע האופנה בתל אביב. בסימן חגיגות השלושים הרגישה פרנפורט צורך "לבסס את הקולקציה על פריטים בדידים".

"הרגשתי שכל בגד בקולקציה עומד בפני עצמו מצד אחד, אבל שהכל עובד ביחד מצד שני", מנמקת המעצבת וממחישה באמצעות שילובי מרקמים פרנקפורטיים למשעי נוסח סריגי בוקלה שנראים כמו פתיתי קונפטי צבעונים, מהולים בחליפות טוויד נונשלנטיות, חולצות מכופתרות עם אפיל גותי-ויקטוריאני, שמלות שיפט ניינטיזיות ומעילים עם אלמנטים אורתודוכסיים.

כל אותם מוטיבים קשורים-לא קשורים שהפכו למזוהים עם המעצבת ואף נהיו לאבן יסוד בצביון האופנתי המקומי, שוקללו למעין אנתולוגיה אופנתית מרגשת. הריגוש הזה אמנם לא יצליח לחלחל אל כל אחד, בטח לא בעידן של טרנדים בוערים, מגמות רגעיות ו"Do's" ו-"Don'ts". אך שוחרי האופנה הישראלית האמיתיים לא יוכלו שלא להסיר את הכובע בפניה.

טווח מחירים: חולצות ועליוניות - 290-680 שקלים, מכנסיים - 355-600 שקלים, חצאיות - 175-650 שקלים, שמלות - 490-1,900 שקלים, ז'קטים וסריגים - 475-900 שקלים, מעילים - 950-1,200 שקלים.
להשיג בחנויות דורין פרנקפורט.

(צילום: אסף עיני)
(צילום: אסף עיני)
(צילום: אסף עיני)
(צילום: אסף עיני)
(צילום: אסף עיני)
(צילום: אסף עיני)
(צילום: אסף עיני)
(צילום: אסף עיני)
(צילום: אסף עיני)
(צילום: אסף עיני)
(צילום: אסף עיני)
(צילום: אסף עיני)
(צילום: אסף עיני)
(צילום: אסף עיני)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully