חנות חדשה ל"סטלה אנד לורי"

באמצעות גישה אנטי-יומרנית כובשת ולמידה אוטודידקטית, הקימו האחיות ורד וזוהר בלנק לפני ארבע שנים את המותג, שהפך לאהוב בקרב פאשניסטות מקומיות, וכעת הן חונכות מקום משלהן. בתפריט: שמלות רחוקות מהגוף, נטולות קימורים או מחשוף, ותיקי עור מטריפים. זהירות, ממכר

רוני ודנאי
15/04/2015
סטלה אנד לורי אביב-קיץ 2015(צילום: שי אפגין)
"אנחנו לא תופסות את עצמנו כמעצבות אופנה, יש לנו סלידה מהטייטל הזה. עיצוב הוא משהו רב תחומי, מחר נוכל לעצב חלל אחר, כורסא או אפילו אוכל"

לא רבים המעצבים שמתחילים את המותג שלהם מארנקים ומסיימים עם שמלות. לא רבים המעצבים המקומיים שמחליטים שלא לעבוד עם יחסי ציבור מתוך אג'נדה ולא משיקולים כלכליים. גם לא רבים המעצבים שסולדים מהכינוי "מעצבים". מצד שני, האחיות ורד וזוהר בלנק מעולם לא התיימרו להיות כמו כולם - מה שמשתקף בדיוק בדי.אן.איי של "סטלה אנד לורי", מותג האופנה שלהן שחוגג כעת ארבע שנים.

לפני שלושה חודשים עזבו האחיות את משכנן המשותף עם מותג הנעליים "אוליב תומס" בכיכר מסריק הלב תל-אביבית לטובת חנות סולו פינתית, נסתרת כמעט, במתחם בזל הצפוני לה. את חלל החנות החדשה הן עיצבו בארבע ידיים, מ-א' ועד ת'. אחרי הכל שתיהן מונעות בחיי היומיום מהדחף לעצב, לאו דווקא בהקשר של אופנה. "אנחנו לא תופסות את עצמנו כמעצבות אופנה", הן מכריזות פה אחד. זוהר (36), הגדולה מבין השתיים מפרטת: "יש לנו סוג של סלידה מהטייטל הזה. אנחנו מרגישות שאנחנו לא במקום הזה. עיצוב זה משהו רב תחומי, הכל נובע מאותו מקום ומאותם ערכים. לכן שום דבר בהגדרה שלנו הוא לא רשמי. אנחנו הולכות עם מה שמרגיש לנו נכון. מחר נוכל לעצב חלל אחר, כורסא או אפילו אוכל".

הגישה האנטי-יומרנית והכובשת של ורד וזוהר, תל-אביביות בורן אנד רייזד, מסתדרת הן עם הלוק הייחודי אך נטול המאמץ שלהן, והן עם דרך התחנכותן האוטודידאקטית. ורד בכלל עסקה לפני כן באדריכלות ואילו זוהר עסקה בניהול מותג, מה שמכניס את כל עניין החשיבות העצמית לפרופורציות מרעננות במיוחד.

"זה תמיד היה בגדר חלום אבל ידענו שבסוף יהיה לנו עסק משותף. תמיד אהבנו עיצוב אבל לא ידענו איך לנתב את זה", מוסיפה ורד האחות הצעירה (31), ומספרת כי בכל הזדמנות עיצובית שנקרתה בדרכן קודם לכן איחדו השתיים כוחות. לבסוף הגיעה ההארה מהארנק, במובן המילולי ביותר שיש. כבר במהלך השיעור השני בקורס עיצוב תיקים וארנקים בבית הספר "הגילדה", מצאו האחיות בלנק את הייעוד שלהן. או לפחות את הקצה ההתחלתי שלו. השתיים היו בראש אחד כמו שמתארת ורד, "מפלצת דו-ראשית" כפי שזוהר מחדדת בחיוך.

עוד בוואלה!

הכל מתחיל בעיניים: הסוד האמיתי של לאה שנירר ומיה דגן למראה צעיר

בשיתוף קליניק
סטלה אנד לורי אביב-קיץ 2015. שי אפגין,
"היופי הוא שאותו הבגד בדיוק נראה ומתנהג על כל בחורה אחרת"(צילום: שי אפגין)
שם המותג נולד במחווה לשתי הסבתות, שניחנו לא רק בשמות מלאי סטייל אלא גם בהרבה שיק

שם המותג נולד במחווה לשתי הסבתות, שניחנו לא רק בשמות מלאי סטייל אלא גם בהרבה שיק כפי שמשתמע מדבריהן של האחיות. התחנה הראשונה הייתה עיצוב ארנקים -"מוצר שלצורך העניין הרבה יותר מורכב מאשר עבודה על תיק בגלל כל הפרטים. פשוט התחלנו משם וזה היה המצע לעולם שלם של תיקים", כפי שמסבירה ורד. זמן מה אחרי הארנקים והתיקים, החלו השתיים לעצב בגדים. מה שהחל בתור עיצוב למטרת הלבשה עצמית ולחילופין לקישוט מקורי של קירות החנות הקודמת, עורר כל כך הרבה סקרנות עד שהחליטו השתיים להרחיב את המנעד.

אפשר לומר שהאחיות דוגלות באידיאולוגיה רב-עונתית המבוססת על חיבה לשכבות ולבדים שאינם בהכרח מיודדים עם האקלים הים-תיכוני, אך לאחרונה הבינו כי לאופנה יש חוקים משלה.

"התחלנו טיפה להתיישר במובן הזה. לנו זה נראה חסר משמעות, אבל יש ביקוש לדברים חדשים בחגים ולמכירות סוף עונה. צריך לעבוד לפי זה", מודה זוהר. "אנחנו בבעיה כי אנחנו לא יודעות לחשוב מסחרית. אנחנו הולכות עם נטיית הלב. התחלנו לייצר לפי עונות אבל באופן אישי אנחנו לובשות את אותם דברים גם בחורף וגם בקיץ. אנחנו מעצבות מה שאנחנו אוהבות, גם אם אלו דברים יותר קשים ומסורבלים, עשויים בדים שאפשר היה לעשות מהם אפילו ריפוד ורחוקים מאוד מהגוף".

"הרבה פעמים שואלים אותנו אם אנחנו חנות לבגדי הריון", מוסיפה ורד בטון מתלוצץ ומסבירה מדוע הבגדים שלהן מוצעים רק במידת וואן-סייז: "זה קטע עקרוני. לבגד יש חיים משל עצמו. זה לא כמו בזארה, שמידה מדיום על בחורה אחת אמורה להיראות בדיוק כמו סמול על בחורה אחרת. היופי הוא שאותו הבגד בדיוק נראה ומתנהג על כל בחורה אחרת".

סטלה אנד לורי אביב-קיץ 2015(צילום: שי אפגין)

מבט חטוף בעיצוביהן של האחיות, במיוחד בקולקציית הקיץ החדשה, מבטא בבירור את האטיטוד המדובר - שמלות רחוקות מהגוף, נטולות קימורים או מחשוף, עשויות בדים קשיחים ודחוסים במונחים של הקיץ הישראלי המיוזע. אך מה שנראה פשוט מרחוק, מתגלה מקרוב כמורכב יותר. הגזרות הרפויות מהולות בתפרים וקווים שיוצרים משחקי נפחים קונסטרוקטיביים. הגימורים הלא מלוטשים במכוון, ההדפסים והמרקמים התוססים והדיטיילים המפתיעים נוסח כפתורים לאורך הגב, צווארונים הפוכים, קפלים דרמטיים, רוכסנים נסתרים ואינסוף כיסים - הופכים את כל הקומפוזיציה למרעננת במיוחד.

השמלות מתובלות בסרבלים מתקדמים אופנתית בגזרות שיוצרות סילואט קופסתי. את כל אלו משלים אוסף התיקים המוצלח, כאשר לשורותיו הצטרפו העונה שלושה דגמים חדשים, כולם עשויים עור: תיק קופסה בצורת גליל, תיק קופסה מרובע ותיק בסגנון באולינג הנישא באמצעות שרשראות מתכת כסופות ומאסיביות.

"תיק ובגד הם מבחינתנו אותו הדבר", מסכמת זוהר. "שניהם דומיננטיים ומסתירים ומכילים - אם את הגוף ואם חפצים. זאת האמת שלנו, ואנחנו מקוות שמי שיאהב אותנו, יאהב באמת. בגלל זה אנחנו גם לא עובדות עם יחסי ציבור וגם סולדות מהרעיון של לשלם עשרת אלפים שקל לבלוגרית בשביל שתצטלם עם התיק שלנו. זה לא אנחנו. אנחנו לא אוהבות לרבע את העיגול, גם אם זה נשמע תמים מצדנו".

טווח מחירים:
בגדים: 550-1,290 שקלים.
תיקים: 450-1,650 שקלים.
סטלה אנד לורי, השל"ה 3 פינת אייבשיץ, מתחם בזל תל אביב.

סטלה אנד לורי אביב-קיץ 2015(צילום: שי אפגין)
סטלה אנד לורי אביב-קיץ 2015(צילום: צילום: שי אפגין)
סטלה אנד לורי אביב-קיץ 2015(צילום: צילום: שי אפגין)
סטלה אנד לורי אביב-קיץ 2015(צילום: שי אפגין)
סטלה אנד לורי אביב-קיץ 2015(צילום: צילום: שי אפגין)
סטלה אנד לורי אביב-קיץ 2015(צילום: שי אפגין)
סטלה אנד לורי אביב-קיץ 2015(צילום: צילום: שי אפגין)
סטלה אנד לורי אביב-קיץ 2015(צילום: צילום: שי אפגין)
סטלה אנד לורי אביב-קיץ 2015(צילום: צילום: שי אפגין)
סטלה אנד לורי אביב-קיץ 2015(צילום: שי אפגין)
סטלה אנד לורי אביב-קיץ 2015(צילום: צילום: שי אפגין)
  • סטלה אנד לורי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully