פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   בין הקרינולינות לביריות: תערוכה שתוקדש להלבשה תחתונה

   מוזיאון ויקטוריה ואלברט בלונדון יציג תערוכת אופנה שתעסוק בהתפתחות ההלבשה התחתונה לאורך ההיסטוריה, ותשים בחזית את פריטי הביגוד הכה שימושיים שעברו אינספור שינויים, והיו לא פעם למוקדי משיכה, דיון ומחלוקת

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מחוך סאטן ותחרה בעבודת יד תוצרת אנגליה, 1890-1895, מתוך תערוכת Undressed: A Brief History of Underwear — About the Exhibition, מוזיאון V&A, לונדון (צילומים: אתר רשמי)

   לאחר תערוכת "יופי פראי: אלכסנדר מקווין", רטרוספקטיבה לעבודתו המרהיבה של מעצב האופנה המנוח, שהיתה אחת המצליחות בתולדות המוזיאון, ותערוכת "נעליים: עונג וכאב" שתינעל ב-31 בינואר בשנה הבאה, מוזיאון ויקטוריה ואלברט בלונדון יציג תערוכת אופנה נוספת, הפעם על הלבשה תחתונה.

   Undressed: A Brief History of Underwear ("התפשטות: היסטוריה קצרה של ההלבשה התחתונה") אשר תרוץ החל מאפריל שנה הבאה, תשים בחזית את פריטי הביגוד הכה שימושיים שעברו אינספור שינויים במהלך השנים והיו לא פעם מוקדי משיכה, דיון ומחלוקת. היא תבחן את פונקציונליות ההלבשה התחתונה ומקומה במלתחה האופנתית ובמקביל תדגיש את האפיל הסנסואלי והסקסואלי שלה. כמו כן, היא תציג כיצד הלבשה תחתונה שבאה לתמוך, למצק ולעצב את הגוף וליצור גזרה אידיאלית - חצתה את הקווים אל ביגוד של ממש.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מחוך עצמות לוויתן, 1890 בערך

   התערוכה תסקור רפורמות לבוש ואת עבודותיהם של מעצבים כמו פול פוארה הצרפתי (1879-1944, Poul Poiret), שהיה למעצב מוביל במהלך שני העשורים הראשונים של המאה ה-20, שייסד ב-1903 בית אופנה משלו שנודע בזכות תפיסתו כי הגוף בצורתו הטבעית הוא היפה ביותר. בהתאם, הוא עיצב ביגוד פנאי בסגנון פשוט, פרקטי, זורם כמו וילון ועם קווים ישרים הנלבש ללא מחוך ומיועד בעיקר לגזרות דקות. כמו כן, תסקור התצוגה את עבודותיהם של ממציאים ומחדשים ששיחקו תפקיד קריטי בהתפתחות הלבשה תחתונה יעילה ונוחה.

   בסך הכל יוצגו כ-200 פריטים לנשים ולגברים, יחד עם איורים, תצלומים וקטעי וידיאו של פרסומות להמחשת תפיסות משתנות של הגוף האידאלי.

   Undressed: A Brief History of Underwear
   16 אפריל 2016 - 12 מרץ 2017

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   גווינת פלטרו בשמלת המחוך "האשליה האופטית" של אנטוניו ברארדי
   הדוגמנית אניקו מיהליק מציגה סט לנז'רי של חברת אייג'נט פרובוקטור מתוך קולקציית "סווארה", אביב/קיץ 2015, מתוך תערוכת Undressed: A Brief History of Underwear — About the Exhibition, מוזיאון V&A, לונדון (אתר רשמי , Sebastian Faena)
   הדוגמנית אניקו מיהליק מציגה סט לנז'רי של חברת אייג'נט פרובוקטור מתוך קולקציית "סווארה", אביב/קיץ 2015
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   קרינולינה כלוב, 'The Princess Louise Jupon Patent’, בערך 1871
   בריקסטון בויז לובשים תחתוני CK של קלווין קליין, 2001, מתוך תערוכת Undressed: A Brief History of Underwear — About the Exhibition, מוזיאון V&A, לונדון (אתר רשמי , Jennie Baptiste)
   בריקסטון בויז לובשים תחתוני CK של קלווין קליין, 2001
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   חולצה ומכנסי פנאי לגברים של Sibling, אביב/קיץ 2013
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   פרט מתחתוני משי שיפון, שנות ה- 30
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   תחתוני "יום ראשון עד יום שישי" של Cheek Frills
   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   בובת תצוגה לתחתוני גברים, שנות ה-50