תוצאה של תשוקה אדירה לחומר: קולקציית הקיץ של תמי חומסקי

את המעצבת שמנהלת מותג אופנה קרוב לתשע שנים לא הכרתם עד היום, מבחירה שלה. כעת היא נחשפת ומציגה קולקציה חדשה הכוללת גזרות קלאסיות שנשים ישראליות אוהבות. ניתן דגש על החומרים עצמם, תוך ייבוא עצמאי של בדים מחו"ל וייצור הרפקתני של טקסטיל

תמר מרקוביץ'
22/05/2016
המותג T9 מוצע עכשיו גם באתר מקוון ואסתטי. קיץ 2016 של תמי חומסקי(צילום: מירי דוידוביץ')
פריטים בחיתוך לייזר עברו תהליך קימוט בחום, וחומרי גלם עברו עיבוד במכונה בטכניקת פליסה

מעט מאוד מעצבי אופנה מצליחים ניתן להגדיר כ"נחבאים אל הכלים". בדרך כלל הפרסונה של מעצב האופנה מלווה את המותג שלו כפי ששף למסעדה או מלחין ליצירה מוזיקלית. ובכל זאת, את תמי חומסקי, שמעצבת ומנהלת מותג אופנה מצליח כבר קרוב לתשע שנים, לא הכרתם עד היום מבחירה מוחלטת שלה.

חומסקי, אישה נאה וכריזמטית, היא מעצבת גרפית במקור ומרצה בבצלאל ושנקר. רחוקה מאוד ממי שהייתם מצפים שתימלט מקדמת הבמה. עם זאת, תוך הקשבה אמיתית לפרזנטציה של קולקציית הקיץ, מתבהרת התמונה ונראה שעד היום היא לא נחשפה לא מתוך ביישנות, גם לא מתוך מבוכה, אלא כי היא פשוט היתה עסוקה בעשייה. היתה ועודנה - מהסטודיו המרשים שבביתה היא פועלת ומייצרת תחת המותג T9, מציגה ב-40 נקודות מכירה ברחבי הארץ וגם באתר מקוון ואסתטי.

טוב לדעת (מקודם)

אל תתפשרו על מין לא מספק: כך תשפרו ביצועים - עם הנחה בלעדית

מוגש מטעם "גברא"
קולקציית קיץ 2016 של תמי חומסקי. מירי דוידוביץ',
תפיסת הבגד כאובייקט המבטא מבנה וחומר(צילום: מירי דוידוביץ')

במפגש העיתונאים שנערך בשבוע שעבר נחשפה התשוקה האמיתית של המעצבת לחומר ולמבנה, שני גורמים שהיא אף מזכירה בהקשר של צילומי הקולקציה: "לראשונה צולמה הקולקציה על ידי מירי דוידוביץ', כשבחירת הלוקיישן אמורה לבטא את תפיסתי לגבי הבגד כאובייקט המבטא מבנה וחומר. חיפוש אחר מבני בטון בעלי ארכיטקטורה חזקה ולא מקושטת הובילה אותי אל מבני ציבור של שנות ה-50 דוגמת אלה שניבנו בתקופה זו בקיבוצים ברחבי הארץ (חדר אוכל, חדר תרבות, מוזיאון). אחרי חיפושים ניבחר סמינר התק"מ ברמת אפעל, שהמבנים בו מבטאים את רעיון ההאחדה. בין חומרי החוץ והפנים, האנונימיות של הרקע והכבוד לחומר הגלם החשוף".

אותה תשוקה לא רק לחומר ולצורה כי אם גם לעומק אף באה לידי ביטוי כאשר הציגה לנו כבדרך אגב פריט ייחודי אשר התקשתה לוותר עליו - גליל הקרטון שעטף את חולצות הפליסה מהקולקציה האחרונה. נייר זה משמש שלב בהכנת בד פליסה ובתוכו נשלחות החולצות המוכנות אל המעצב. רוב האנשים זורקים את הנייר. מכורים לחומר ולצורה, יוצרים שתשוקתם לעשייתם גדולה כל כך, שומרים אותם למפגשי עיתונאים בכדי למשוך אותם לרגע אחד קרוב יותר לעולמם, נחושים להכיר לעוד אנשים את הפלאות אשר גילו.

הסגנון קלאסי, כמעט מסורתי-ישראלי(צילום: מירי דוידוביץ')

חומסקי הסבירה את מפגש ראשון זה עם יחסי ציבור כסופו של תהליך שהתעצב בשלושת החודשים האחרונים כתוצאה מתהליך ליווי עסקי קפדני שהובילה גם להשקת אתר מכירות חדש. העיצובים בקולקציה פונים לנשים בטווח גילאים רחב ובמידות S-XL, והסגנון קלאסי, כמעט מסורתי-ישראלי. מה הכוונה במסורתי ישראלי? גזרות שנשים ישראליות חובבות עיצוב ישראלי אוהבות, לאו דווקא בהתאם לצלליות השולטות בעולם האופנה שמחוץ לגבולותינו.

מאידך - הדגש העצום הניתן לחומר, כיאה למעצבת אריזות לשעבר, ניכר בכל: לדברי חומסקי, דגש וזמן רב מוקדשים לייבוא עצמאי של בדים מחו"ל, לבחירה בארץ ולייצור טקסטיל שיש הכולל הרפתקנות והימורים בניסיונות צביעה על הבגד השלם. כך בקולקציה הנוכחית ניתן למצוא שמלה בבד רשת שנוצר בחיתוך לייזר ועבר תהליך קימוט בחום, חומרי גלם שעברו עיבוד במכונה בטכניקת פליסה על פי תבנית ייחודית וחולצות ומכנסיים באריגי כותנה שנצבעו בטכניקת טאי-דאי. החומרים שבהם השתמשה הם 100% כותנה עד 100% פוליאסטר, 100% משי מיובא, בדי טאפט וסאטן איטלקי.

טווח מחירים:
חולצות 250-450 שקלים
שמלות וחצאיות 350-950 שקלים
עליוניות וז'קטים 380-650 שקלים
מכנסיים 450-620 שקלים

להשיג בסטודיו המעצבת - מחולה 18 רמת אפעל, ובחנויות בוטיק ברחבי הארץ וגם באתר החדש. טלפון לברורים : 03-5348037

חומרי גלם שעברו עיבוד במכונה בטכניקת פליסה על פי תבנית ייחודית(צילום: מירי דוידוביץ')
גזרות שימושיות(צילום: מירי דוידוביץ')
100% כותנה עד 100% פוליאסטר(צילום: מירי דוידוביץ')
סקאלת צבעים רגועה(צילום: מירי דוידוביץ')
בדים שעברו קימוט בחום(צילום: מירי דוידוביץ')
שימוש בסאטן איטלקי(צילום: מירי דוידוביץ')
מפגש ראשון עם יחסי ציבור(צילום: מירי דוידוביץ')
  • תמי חומסקי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully