פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   זריקת ריענון קיצית: מותג התיקים המסקרן ששווה להכיר

   העורות נרכשים באיטליה, הייצור נעשה בטורקיה, הסטייל כובש את תל אביב. אחרי שהציג קולקציית ביכורים מפתיעה, מותג התיקים הישראלי מרטלה דוהר קדימה עם קולקציה שניה ומהוקצעת. בתפריט: דגמי יוניסקס במראה מודרני קשיח וגיאומטרי, בעיצוב וגוונים שמרעננים את הנוף המקומי

   תיק של מרטלה (יח"צ , דניאל ז'קונט)
   הכל מנוהל באווירה קוסמופוליטית מביתם היפואי של הזוג. מרטלה לקיץ 2016 (צילום: דניאל ז'קונט)

   אחרי קולקציית ביכורים מפתיעה, מותג התיקים המקומי מרטלה דוהר קדימה עם קולקציה שניה ומהוקצעת במיוחד. הפאוור קאפל שעומד מאחורי המיזם כולל את עידן יוספוב ויערה אוחיון - שמתפקדים ביומיום כזוג נשוי ובמסגרת הביזנס כשותפים, כאשר יוספוב אחראי על הפן העיצובי ואוחיון מתמקדת בניהול.

   הרצינות הבלתי מתפשרת של השניים לא אופיינית ללייבל צעיר וניכרת בכל פרט, החל בלוגו המוטבע על המחברים שמיוצרים בסין, דרך העורות שנרכשים באיטליה וכלה בבטנות שמודפסות בארץ. הייצור עצמו קורה בטורקיה. את הידע המקצועי רכש יוספוב, בוגר לימודי אופנה במכון אבני, באקדמיה ריאצ'י שבפירנצה, שם התמחה בעיבוד עורות ועיצוב תיקים.

   תיק של מרטלה (יח"צ , דניאל ז'קונט)
   פינג פונג תמידי שמביא כל דגם לרמת דיוק מחודדת (צילום: דניאל ז'קונט)

   בתקופת הלימודים התגבש תהליך העבודה הזוגי בו עידן עיצב ויערה הייתה הנסיינית שנותנת פידבק מנקודת מבט נשית, וכך נוצר הפינג פונג התמידי שמביא כל דגם לרמת דיוק מחודדת. את השם גזרו השניים מהמילה "מרטלו" - פטיש באיטלקית - עם אינטרפרטציה לצליל נשי שיהלום את הויז'ן הרצוי.

   למעשה הם בעצם עושים הכול יחד מביתם היפואי ובגיחות הרבות לחו"ל מתוקף מורכבות העבודה. על מאבקי השליטה הזוגיים הם התגברו בחלוקת סמכויות ברורה - בשלב הקריאטיבי של העיצוב והייצור עידן מוביל, וכאשר המוצר גמור המושכות עוברות לצלע הנשית יערה.

   תיק של מרטלה (יח"צ , רפאל בכור)
   אחד הדגמים היותר בולטים מהקולקציה הקודמת. אי אפשר להישאר אדישים (צילום: רפאל בכור)

   הקולקציה החדשה ממשיכה את רעיון הפירוק וההרכבה מאוסף הביכורים המקבל ביטוי בתאים נסתרים ורוכסנים בעלי פונקציונליות כפולה במראה מודרני קשיח וגיאומטרי. המיקוד לעונה הוא בפרשנות מחודשת לחמש גזרות פונקציונליות של קלאץ' מעטפה, תיק גב, באקט ברצועה ארוכה ללבישה אלכסונית ותיקי יד בצורות של עיגול וטרפז.

   מלבד הצבעוניות המתבקשת של שחור ולבן, נבחרו לקיץ גוונים מקררים של אפור, כחול ומנטה. החשיפה לחומרים יותר אדג'יים כמו עורות מטאליים או פרווה מוברשת הולידה מיני סדרה של one of a kind, באווירת פאנק בועטת.

   תיק של מרטלה (יח"צ , קית גלסמן)
   "השאיפה היא קודם כל לבסס את מה שקורה כאן בארץ" (צילום: קית גלסמן)

   למרות הקוסמפוליטיות שאופפת את המותג, אוחיון מדגישה ש"השאיפה היא קודם כל לבסס את מה שקורה כאן בארץ. בהתחלה מאוד רצינו לייצר בארץ אבל הבנו שאם אנחנו רוצים להביא את האיכות הזו במחיר הגיוני אין לנו ברירה אחרת. הלוואי ויכולנו לעשות פה יותר אבל זה חייב להיות ווליו פור מאני".

   טווח מחירים:
   980-1,640 שקלים (2,000 שקלים לוואן אוף)

   להשיג ברשת רזילי, קאפל אוף וארמה בתל אביב, סופיה בירושלים ובאתר.

   תיק של מרטלה (יח"צ , רפאל בכור)
   פרשנות מחודשת לחמש גזרות פונקציונליות (צילום: רפאל בכור)
   תיק של מרטלה (יח"צ , קית גלסמן)
   תאים נסתרים ורוכסנים בעלי פונקציונליות כפולה (צילום: קית גלסמן)
   תיק של מרטלה (יח"צ , רפאל בכור)
   רעיון פירוק והרכבה (צילום: רפאל בכור)
   תיק של מרטלה (יח"צ , דניאל ז'קונט)
   יש גם דגמים קלאסיים (צילום: דניאל ז'קונט)
   תיק של מרטלה (יח"צ , רפאל בכור)
   תיקי גב נוטפי שיק (צילום: רפאל בכור)