מנצנצות: האופנה שדחפה את מתעמלות-העל לקצה

מה הופך את סימון ביילס ושאר המתעמלות האולימפיות של ארה"ב למופלאות כל-כך? מסתבר שגם האופנה. כי מי שלובשת בגד-גוף בהתאמה אישית, בשווי 1,200 דולר, המשובץ ב-5,000 קריסטלים, שהעבודה עליו נמשכה שנתיים והוא נעשה בטכנולוגיית לייזר ורובוטיקה - תגיע לפודיום

18/08/2016
אתר רשמי

בווידיאו: סימון ביילס ובגד-הגוף המנצנץ באליפות פדרציית ההתעמלות הפסיפית בוושינגטון, אפריל 2016.

עוד בוואלה!

חג בריא כל כך? 8 טיפים שיבטיחו לילדים שלכם חופשת חנוכה מאוזנת יותר

בשיתוף סטארקיסט
כשנדיה קומנצ'י זכתה במדליית זהב במונטריאול 76' היא לבשה בגד- גוף לבן ופשוט של אדידס

סימון ביילס, גבי דגלאס, אלי רייזמן, לורי הרננדז ומדיסון קוצ'יאן הן חמש המתעמלות המופלאות של ארצות-הברית במשחקי ריו 2016. אם תהיתם אם מדובר בבנות אנוש, אתם לא לבד. זוהי תהייה המשותפת בערך לכל מי שצפה בכמה מביצועיהן באולימפיאדה הנוכחית. תרגילי כוח, גמישות, שיווי משקל, אקרובטיקה וריקוד, בכל אלו הן מצטיינות. אם התעמלות המכשירים נמצאת היום במקום שיא מבחינת דרגות קושי וביצועים, לחמש האלו יש חלק נכבד בכך. גיבורות-על מהחיים האמיתיים.

כל-כך קטנות פיזית, אבל חזקות ומהירות. סימון ביילס למשל, בסך-הכל 1.42 מ', מצליחה לרתק בכל פעם מחדש עם אלמנטים שנראים כמו הדמייה ממוחשבת. איך לעזאזל היא עושה שפגט באוויר עם הראש למטה מעל הקורה? אותה קורה שבני אנוש לא תמיד יצליחו ללכת עליה. ענף התעמלות הנשים בארצות-הברית היום בשיאו הרבה בזכות הפלא הזה שנקרא סימון ביילס. לא לסין ולא לרוסיה יש תשובה מלאה למי שנחשבת למתעמלת הטובה בעולם. פרפקציוניזם לדוגמא. וכן, זה כולל גם את האופנה.

בגדי-הגוף של חמש המופלאות, מסתבר, הם אופנת קוטור לכל דבר. אופנת-על בהתאמה אישית לנערות הזהב. באמריקה, כמו באמריקה, התייחסות לאופנת המתעמלות האולימפיות שוות ערך להתייחסות לספורט עצמו. דבר לא נשאר מאחור וזה אומר גם אופנה מרהיבה. כזאת המתלבטת בכל פעם ומשלימה עבור המתעמלות הופעה מהוקצעת.

לא ילדה קטנה באולם ענק, אלא משהו נשגב. סימון ביילס בריו 2016(צילום: GettyImages)
הקריסטלים המנצנצים על בגדי הגוף הם התכשיטים שהן לא יכולות לענוד כמתעמלות. אלי רייזמן(צילום: GettyImages)
הלבן של שנות השבעים הוחלף בפסים וכוכבים פטריוטי. אחר-כך הגיעו הצבעים העזים - סגול, ורוד ואדום, ומשם נוספו הנצנוצים

פעם מתעמלות אולימפיות לבשו בגדי-גוף קונבנציונליים. כאלו שניתן לרכוש בחנויות ספורט. רק הדגלון והמספר שהוצמדו לבגד-הגוף בעבר עשו את ההבדל. כשנדיה קומנצ'י זכתה במדליית זהב במשחקי מונטריאול 1976 לאחר ציון העשר המפורסם שלה על המקבילים המדורגים, היא לבשה בגד-גוף לבן של אדידס שמשלב שלושת פסי הלוגו של המותג, לא היו בו כל דיטיילים מיוחדים. היום המתעמלות הן הרבה יותר מגונדרות. הלבן של שנות השבעים הוחלף בפסים וכוכבים פטריוטי. אחר-כך הגיעו הצבעים העזים - סגול, ורוד ואדום. ומשם נוספו הנצנוצים. כל יום הוא ה-4 ביולי עבור המתעמלות האמריקאיות.

סימון ביילס לובשת בתחרויות בגדי-גוף משובצים באבנים המנצנצות שהופכות אותה לכוכב קורן במערכת אחרת. לא ילדה קטנה באולם ענק. משהו נשגב. לפעמים הם נצנצו יותר מהמדליות שלה. אלו הם התכשיטים שהיא לא יכולה לענוד כמתעמלת. אולי לאופנה הזאת יש חלק בהצלחה שלה ושל חברותיה? כי מתעמלת שלובשת בגד-גוף שהוא פרי תכנון מוקפד זוכה לעוד תמריץ. ויש מקום להניח שהוא משמעותי. כי לאופנה, כמו תמיד, יש השפעה על ביטחון ומצב רוח. ויש מקום להניח שגם על אלו של סימון ביילס. אף על פי שגם נבחרות אחרות החלו לחקות את סגנון בגדי-הגוף המנצנץ, אף אחת לא הגיעה לדרגת הפאר של האמריקאיות, שהפכו אותה לסימן ההיכר שלהן.

אופנת קוטור שמשלימה הופעה מהוקצעת. לורי הרננדז בתרגיל קורה(צילום: GettyImages)
לאופנה, כמו תמיד, יש השפעה על ביטחון ומצב רוח. אלי רייזמן בתרגיל קרקע(צילום: GettyImages)

עשרה דברים שצריך לדעת על בגדי-הגוף של נבחרת המתעמלות האמריקאיות:

"אם היה מקום, היינו משבצים יותר אבני סוורובסקי, אבל כנראה שהגענו לשיא"

1. בגדי-הגוף של המתעמלות האמריקאיות מיוצרים על-ידי GK Elite, יצרנית ביגוד מתעמלים ומעודדות שמשרדיה הראשיים נמצאים בפנסלבניה. המותג מבית Elite Sportswear, L.P נודע במחויבות כלפי ענף ההתעמלות בארצות-הברית בכל הנוגע לביגוד מאז 1981. והוא מספק ביגוד הופעה ואימון לגופי התעמלות קטנים כגדולים בכל רחבי ארצות-הברית, לעתים גם כתרומה. העיצוב והייצור נעשים בארצות-הברית כעקרון.

2. כ-5,000 אבני קריסטל של סוורובסקי משובצים בכל בגד-גוף המיועד להופעות בתחרויות בפני קהל. "אם היה מקום, היינו משבצים יותר, אבל כנראה שהגענו לשיא בעניין הזה", אמרה קלי מקיאואן, סגנית נשיא GK Elite, והתכוונה כמובן לשיבוץ הרחב של אבני הקריסטל בבגדי-הגוף של סימון ביילס וחברותיה. האבנים הן תמיד אבני סוורובסקי מפני ש"יש להן את הנצנוץ הכי גבוה", הסבירה מקיואואן.

משבצים את האבנים עם הנצנוץ הכי גבוה. סימון ביילס(צילום: GettyImages)
התבססות על התפיסה לפיה לביגוד יש השפעה על הצלחתה של מתעמלת. סימון ביילס מהפנטת(צילום: GettyImages)
שיבוץ הקריסטלים נעשה באמצעות מכונה שעולה כ-50,000 דולרים

3. הסיבה מאחורי ההידור והשפע המאפיינים את בגדי הגוף היא לא רק החיבה של מרתה קרולי לקריסטלים, אלא תפיסה מתקדמת ומבוססת מחקרית מתחום הפסיכולוגיה התחרותית, לפיה לביגוד יש השפעה על הצלחתה של מתעמלת. כיוון שמדובר בבנות עשרה לרוב, בגד-גוף המצטיין באסתטיקה בוגרת נוסח שמלת שטיח אדום עשוי לנסוך בטחון במתעמלת בת 15 וגם למשוך ילדות קטנות לענף.

4. בבגדי-הגוף העשויים לייקרה משולב חומר הנקרא מיסטיק (Mystique) העשוי רדידי מתכת גמישה והולוגרמה. המיסטיק מצפה את הלייקרה ליצירת בוהק. והבוהק הזה אהוב במיוחד על מרתה קרולי (מאמנת נבחרת המתעמלות האמריקאיות ורעייתו של בלה קרולי, לשעבר מאמנה של נדיה קומנצ'י) שנוהגת לבקש "כמה שיותר נצנצים".

תפירת בגד-גוף יחיד לוקחת בין ארבעה לשישה שבועות. לורי הרננדז במשחקי ריו 2016(צילום: GettyImages)
המאמנת עצמה נוהגת לבקש "כמה שיותר נצנצים". אלי רייזמן וסימון ביילס(צילום: GettyImages)

5. אין גזרה סטנדרטית. בגדי-הגוף מותאמים אישית לגזרתה של כל מתעמלת, מה שאומר שבגד-גוף של סימון ביילס השרירית והנמוכה למדי לא יתאים לאלי רייזמן הפחות שרירית, אך גבוהה יותר, למשל.

6. תהליך העיצוב וההתאמה של בגדי-גוף למשחקי ריו 2016 לקח כשנתיים. התהליך כלל גם מאמצים למניעת הבלטות והיצמדויות לא רצויות ומביכות (לא camel toes או wedgies, בשפת המקור). תפירת בגד-גוף יחיד לוקחת בין ארבעה לשישה שבועות.

7. שיבוץ הקריסטלים נעשה באמצעות מכונות העושות שימוש בלייזר וטכנולוגיה רובוטית וכל אחת עולה כ-50,000 דולרים.
כל אחת מחמש המתעמלות האמריקאיות בתחרויות הגמר קיבלה חבילה הכוללת שמונה בגדי-גוף לתחרויות, שנים-עשר בגדי-גוף לאימונים והלבשה תחתונה.

כל החזיות והתחתונים מותאמים גם הם אישית. סימון ביילס ממכרת(צילום: GettyImages)
עלות בגד גוף נעה בין 700 ל-1,200 דולרים. מדיסון קוצ'יאן בתרגיל קורה(צילום: GettyImages)

8. כל פריטי ההלבשה התחתונה - חזיות ותחתונים - מותאמים גם הם אישית ומעוצבים באופן שלא יראו או יציצו מבעד לבגדי-הגוף, כיוון שבאולימפיאדה זוהי עילה להורדת נקודות.

9. עלות בגד-גוף לתחרות נעה בין 700 דולרים ל-1,200 דולרים; עלות בגד-גוף אימונים נעה בין 60 דולרים ל-200 דולרים.

10. הבנות תמיד מסונכרנות ולובשות כולן את אותו בגד-גוף בכל תחרות; הן מחליטות בעצמן מה ללבוש.

עוד באותו נושא:

גנבה את ההצגה בטקס הפתיחה: ג'יזל על המסלול בפעם האחרונה
ג'יג'י חדיד מדגימה קפיצה לגובה בעקבים

נדיה קומנצ'י האגדית במשחקי מונטריאול 1976(צילום: GettyImages)
נדיה קומנצ'י מציגה את היופי שבפשטות(צילום: GettyImages)
מאמנת נבחרת התעמלות הנשים האמריקאית מרתה קרולי מחבקת את סימון ביילס במשחקי ריו 2016(צילום: GettyImages)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully