"לשחרר נשים מטרור הנעורים והשלמות": תערוכה חדשה לפטר לינדברג

בחודש הבא תוצג בהולנד רטרוספקטיבה לצלם האופנה הוותיק פטר לינדברג, אחד המשפיעים בתחום כבר 40 שנה. תערוכת המולטימדיה תסקור את עבודתו של הצלם שהגדיר מחדש את נורמות היופי ונודע בהתנגדות נחרצת לריטושים. מקייט מוס האגדית ועד מיכאלה ברקו שלנו - תמונות מרהיבות

22/08/2016
אתר רשמי

בווידיאו: פטר לינדברג מצלם את דוגמנית העל אמבר ולטה לווג איטליה, 2013.

בחודש הבא תיפתח ברוטרדם, הולנד, תערוכת מולטימדיה המוקדשת לפטר לינדברג, צלם אופנה הנחשב לאחד המשפיעים בתחום כבר ארבעים שנה. לינדברג (72), יליד דואיסבורג, גרמניה, עסק בצעירותו בעיצוב חלונות ראווה, למד בהמשך ציור ובסופו של דבר, בתחילת שנות ה-70, פנה לצילום. צילומי השחור-לבן הסינמטיים שלו קבעו את מהלך צילום האופנה בשנות ה-80 והוא נודע בזכות פורטרטים טבעיים ואותנטיים שהנציחו מראה המשקף מצב חברתי או אנושי אמיתי וביקשו לשקף את הפרסונה הייחודית של המצולם. הסגנון הייחודי הזה מצא את מקומו גם בעבודותיו המסחריות של לינדברג. בסקירה קצרה של הקמפיינים האחרונים שהוא צילם, ניתן לזהות את שפתו הייחודית.

בתקופה של עיבוד נרחב והצערה, הוא התעקש שיש משהו אחר שהופך אדם למעניין, מעבר לגילו. "באחריות הצלמים היום לשחרר נשים, ובסופו של דבר את כולם, מטרור הנעורים והמושלמות", אמר בריאיון ב-2014. במהלך השנים עסק גם בבימוי קולנוע תיעודי, צילום עטיפות אלבומי מוזיקה, הוציא מספר ספרים והציג בתערוכות.

צילום ב-90 אלף דולר

מדוע פסלה אנה וינטור את הצילום היפהפה הזה?

לכתבה המלאה

קייט מוס על שער קטלוג התערוכה

פורטרטים טבעיים ואותנטיים שהנציחו מראה המשקף מצב חברתי או אנושי אמיתי(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

התערוכה החדשה, A Different Vision on Fashion Photography, תרוץ ב"קונסטאהל רוטרדם" ויוצגו בה 220 תצלומים, כולל חומרים שלא נראו קודם כמו לוחות תכנון (Storyboards), הערות אישיות, אביזרים, צילומי פולארויד, דפי קונטקט, סרטים (בעיקר ראיונות עם דוגמניות ושחקנים) וכרזות ענק.

התערוכה היא לא סקירה כרונולוגית, אלא הצצה לעולמו של לינדברג החל מ-1978 ועד היום, ובחינה תימתית של העבודות. התערוכה מחולקת לתשעה חלקים: דוגמניות-על, מעצבי-על, צ?י?יט?ג?י?יס?ט, ריקוד, חדר-חושך, הבלתי נודע, מסך-הכסף, איקונים וגלריית רוטרדם.

"גלריית רוטרדם" הוא אוסף צילומים חדש של דוגמנית העל ההולנדית לארה סטון והתגלית ההולנדית אליסה הופקס כפי שצולמו על-ידי לינדברג בנמל רוטרדם. הצילומים שיתפרסמו בגיליון אוקטובר הקרוב של ווג הולנד, נעשו במיוחד עבור התערוכה. "הוא הציג ריאליזם חדש. צילומיו נטולי הזמן הגדירו מחדש את נורמות היופי. יצירתו מאופיינת בפורטרטים המקרינים חוסר מסוים של רסן וחן פיזי". אמרה מנהלת מוזיאון קונסטאהל רוטרדם, אמילי אנסנק.

תערוכת Peter Lindbergh - A Different Vision on Fashion Photography ב- Kunsthal Rotterdam תרוץ החל מ- 10 ספטמבר 2016 ועד 12 פברואר 2017.

צילומים נבחרים מתוך התערוכה

מיכאלה ברקו(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
נעמי קמפבל, לינדה אוונג'ליסטה, טטיאנה פטיץ, כריסטי טרלינגטון ו- סינדי קרופורד(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
קריסטין מקנמי(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
אומה תורמן(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
קייט מוס(צילום: אתר רשמי)
שרלוט רמפלינג(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
מיכאלה ברקו, לינדה אוונג'ליסטה וקריסטן אואן(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

שחור לבן מהפנט ופנים אמיתיות בקמפיינים ובהפקות אדיטוריאליות

אליסיה ויקנדר במגזין W, פברואר 16(צילום: ספק 500, PETER LINDBERGH)
קייט מוס בקמפיין "נייקד קשמיר", סתיו 2016(צילום: ספק 500, PETER LINDBERGH)
קנדיס סוונופול בקמפיין בושם ז'יבנשי דליה דיווין, 2016(צילום: ספק 500, PETER LINDBERGH)
מריה קרלה בוסקונו במגזין ווג איטליה, מרץ 16(צילום: ספק 500, PETER LINDBERGH)
נדיה אורמן בקמפיין ארמני, קיץ 2016(צילום: ספק 500, PETER LINDBERGH)
פרייה בהא אריקסן במגזין ווג איטליה, ינואר 2016(צילום: ספק 500, PETER LINDBERGH)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully