בונז'ור מסייה: אלון ליבנה יקיים פרזנטציה בשבוע האופנה של פריז

לאחר תהליך מיון ממושך, הוועדה המארגנת של שבוע האופנה בפריז נענתה לבקשתו של אלון ליבנה והוא יקיים ב-1 באוקטובר פרזנטציה בבירת האופנה. לפרזנטציה, שלב ראשון והכרחי לפני תצוגת מסלול, יגיעו עיתונאים וקניינים. למעצב הצעיר ציפיות רבות: "לא אמרתי אנה ווינטור"

14/09/2016
כך זה נראה בתצוגת הביוטי-סיטי בתל-אביב ביולי השנה(צילום: ערן לם)
"תהליך הקבלה כולל הגשת בקשה רשמית הכוללת תיקי עבודות וקולקציות קודמות, הוכחות לחוסנה הכלכלי של החברה ולפעילות מסחרית בין לאומית משמעותית"

מעצב האופנה הצעיר אלון ליבנה יציג את בשבוע האופנה הקרוב של פריז במסגרת פרזנטציה לגורמי תקשורת וקניינים. בהמשך לפנייתו ולאחר תהליך ממושך, ליבנה התקבל על-ידי הוועדה האחראית על שבוע האופנה פאריז שבפדרציה הצרפתית לקוטור כמציג מן המניין. הוועדה בחנה את עבודתו של ליבנה מהיבטי העיצוב, היצירתיות והחדשנות, וכמו כן גם את החוסן והפוטנציאל המסחרי של בית האופנה. מבחינת המעצב, המציג לראשונה בבירת האופנה הצרפתית, זהו צעד משמעותי בפעילותו הבינלאומית.

בפרזנטציה שתתקיים ב-1 אוקטובר יוצגו כל 34 מערכות לבוש שעוצבו בהשראת ארכיטקטורה מודרנית ומבוססים על משחקי פרופורציות וסילואטות חדשות, חלקן תיאטרליות בדרגה העשויה לקלוע לטעמה של ליידי גאגא (שלבשה בעבר אלון ליבנה). הנופך הכללי ניסיוני-אוונגרדי. הקולקציה הוצגה בארץ בתצוגה שנערכה במסגרת הביוטי-סיטי בתל-אביב ביולי השנה.

רגע לפני הצעד החשוב בקריירה שלו, ליבנה שוחח עם וואלה! אופנה:

טוב לדעת (מקודם)

התקף לב: איך מונעים ומה עושים במקרה והוא מופיע

מוגש מטעם שחל
"בגזרת אובר אובר סייז המתלבשת נראית קטנה בתוכו , אך עם זאת עדיין משדרת כוח ועוצמה"(צילום: מערכת וואלה! NEWS, גיא נחום לוי)
"הקולקציה האחרונה חוקרת עולמות עיצוביים חדשים עבורי"(צילום: מערכת וואלה! NEWS, גיא נחום לוי)

אלון, מה בעצם הולך להתקיים בפריז?

"בעונות האחרונות הצגתי את עיצובי בניו יורק, גם את הקולקציה של הכלות וגם את הרדי טו וואר. לאחר ארבע עונות החלטתי לנסות להגיד מועמדות לשבוע האופנה בפריז, שבוע האופנה החשוב ביותר שבו מציגים מדי עונה השמות החשובים והמכריעים בעולם האופנה מאז ומתמיד. הקולקציה האחרונה מתאפיינת בחדשנות עיצובית וחוקרת עולמות עיצוביים חדשים עבורי. היא הרבה יותר אוונגרדית וקצת שונה מעיצובי המוכרים בשנים האחרונות המזוהים עם חיתוכים גאומטריים סקסיים ומשחקי שקיפויות, על אף שקולקציות אלו זכו לפופולריות בקרב סלבריטאיות בכל העולם וגם במגזינים וכתבות אדיטוריאליות, הרגשתי שזה הזמן עבורי לחקור כיוונים חדשים, אומנותיים, אוונגרדיים ונטולי פשרות מסחריים. מרגיש לי שפריז זה המקום המושלם להציג קולקציה זו, אחרי הכל פריז תמיד הייתה העיר שממנה מגיעים החידושים בתחום האופנה. אם זה המעצבים היפניים באייטיז כמו קום דה גרסון ויוג'י ימומוטו, ומאוחר יותר הקבוצה הבלגית כמו מרג'יאלה ודירק ברנברג".

גיא נחום לוי)(צילום: מערכת וואלה! NEWS, גיא נחום לוי)
קולקציית אביב 2017 של אלון ליבנה: שמלת עור שחורה בשילוב אלמנט גלי לבן וחצאית פליסה משי שקופה.(צילום: מערכת וואלה! NEWS, גיא נחום לוי)

מה כולל תהליך הקבלה להצגה במסגרת פרזנטציות שבוע האופנה של פריז?

"הוועדה המארגנת את שבוע האופנה בפריז מזה עשרות שנים היא גוף ממשלתי. תהליך הקבלה מורכב וכולל הגשת בקשה רשמית הכוללת תיקי עבודות וקולקציות קודמות שהוצגו בתצוגות בין לאומיות, הוכחות לחוסנה הכלכלי של החברה, הוכחות לפעילות מסחרית בין לאומית משמעותית, וכן תכנית מפורטת לפעילות הבינלאומית של החברה. באופן כללי, הפדרציה מחפשת מעצבים המסוגלים להשתתף באירוע לאורך זמן ובקביעות. האישור הראשוני כולל קבלה ללו"ז הפרזנטציות ולאחר השתתפות בפורמט הזה, הפדרציה שוקלת קבלה ללו"ז התצוגות שבהן מציגים, בין היתר, ז'יבנשי, דיור, סן לורן, וכו'. רק לאחר רצף של פרזנטציות, הוועדה שוקלת לקבל את המעצב כנציג מן המניין בלו"ז התצוגות הרשמי. הפרזנטציה תתקיים במבנה עתיק ברובע ה-9 בהשתתפות דוגמניות. מתוכננת הפתעה עיצובית-אומנותית שלא אוכל להרחיב עליה עכשיו כדי לא להרוס את ההפתעה, אך זה הולך להיות חדיש ומתריס".

קולקציית אביב 2017 של אלון ליבנה: מערכת לבוש הכוללת מכנס כסוף רחב בשילוב ווסט מעור עם אלמנטים א-סימטרים תלת-מימדיים.(צילום: מערכת וואלה! NEWS, גיא נחום לוי)
קולקציית אביב 2017 של אלון ליבנה: מערכת לבוש הכוללת מכנס כסוף רחב בשילוב ווסט מעור עם אלמנטים א-סימטרים תלת-מימדיים.(צילום: מערכת וואלה! NEWS, גיא נחום לוי)

ספר על הקולקציה

"בעבודתי חקרתי פרופורציות חדשות ושילובים בין חשוף לגלוי, כיסוי והתערטלות, חדש וישן. נשענתי על צלליות מוכרות משנות ה-70 כמו מכנסים ארוכים ורחבים עם גזרת מותן גבוהה, בשילוב עם אלמנטים משנות ה-80 כמו כתפיים מודגשות, ז'קטים מחויטים ארוכים, ושימוש בחומרים מתכתיים כמו עור בציפויי פלסטי מבריק בצבעי כסף, שחור ואדום.
כמו כן הושפעתי מעבודותיו של קלוד מונטנה שפעל בשנות ה-80 המוקדמות ואופיין בעיצובים פוטוריסטים וציטוטים מהמלתחה הגברית. חיפשתי את המינון העדין של קלאסיות וחדשנות כמו למשל בז'קט אדום בגזרת אובר אובר סייז שהמתלבשת נראית קטנה בתוכו וכמעט מסתתרת בתוכו, אך עם זאת, עדיין משדרת כוח ועוצמה. אחד הדגמים האהובים עלי בקולקציה היא שמלת עור בגזרה קופסתית בעלת חיתוך מותן נמוך, שחלקה העליון חצוי בזמן שחלקה התחתון עשוי בד נאופרין אפרפר עם שסע קדמי עמוק. כתב היד שלי לא נעלם בקולקציה ועדיין ניתן לראות את פיתוחי הגזרה הגאומטריים וצורות ארכיטקטוניות שבונות את הסילואט הכללי, בניגוד לקולקציות עבר, המיניות בקולקציה היא מתריסה ומאתגרת ולא ברורה בצפייה ראשונה".

קולקציית אביב 2017 של אלון ליבנה: ווסט ומכנס מבד לורקס כסוף עם אלמנטים מעור בעל רכיסה א-סימטרית.(צילום: מערכת וואלה! NEWS, גיא נחום לוי)
"הייתי שמח לפגוש אנשים משפיעים בתעשייה העולמית מה שיכול לפתוח הזדמנויות מעניינות. לא אמרתי אנה ווינטור".

מי יגיע לראות את הקולקציה ומי היית רוצה לראות שם?

"לפרזנטציה שלי מוזמנים עורכים, כתבים, בלוגרים ואנשי אופנה ממגזינים כמו ווג ו-Elle, סטייליסטים ואושיות אופנה.
בנוסף יגיעו קניינים מרחבי העולם שמתעניינים בקולקציה. ויערכו ראיונות אישיים. הייתי שמח לפגוש אנשים משפיעים בתעשייה העולמית מה שיכול לפתוח הזדמנויות מעניינות, לא אמרתי אנה ווינטור".

כיצד פרזנטציה כזאת עשויה להשפיע על המותג "אלון ליבנה" ומה הציפיות הספציפיות שלך?

"פרזנטציה רשמית בשבוע האופנה הפריזאי ממתגת את המעצב במקום גבוה ומאפשרת חשיפה רחבה לקניינים בכל העולם. נפתחת אופציה להגדלת המכירות בקו הרדי-טו-וואר וגישה לבתי כלבו וחנויות שלא הגענו אליהם עד כה".

אלון ליבנה: לוק-בוק אביב 2017

אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
קולקציית אלון ליבנה לעונת אביב 17(צילום: שרבן לופו)
קולקציית אלון ליבנה לעונת אביב 17(צילום: שרבן לופו)
אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
קולקציית אלון ליבנה לעונת אביב 17(צילום: שרבן לופו)
אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
קולקציית אלון ליבנה לעונת אביב 17(צילום: שרבן לופו)
קולקציית אלון ליבנה לעונת אביב 17(צילום: שרבן לופו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully