פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   עורכת ווג איטליה פרנקה סוזני מתה בגיל 66

   סוזני, אשר שימשה בתפקידה מאז 1988, הפכה את המגזין לאחד המשפיעים בתעשייה בזכות עיסוק בתחומים יוצאי דופן וויזואליה מרהיבה. סרט תיעודי עליה שביים בנה הוצג בפסטיבל ונציה השנה. אנה ווינטור: "פרנקה הייתה חמה, פיקחית, מצחיקה והאדם הכי חרוץ שהכרתי"

   עורכת ווג איטליה פרנקה סוזני בתצוגת סקיאפרלי בשבוע אופנת הקוטור, פריז, יולי 2014 (GettyImages , Pascal Le Segretain)
   עסקה בתחומים שגרסאות אחרות של ווג התעלמו מהם. סוזני בשבוע אופנת הקוטור בפריז, 2014 (אימג'בנק - Gettyimages)

   פרנקה סוזני עורכת ווג איטליה מתה היום (חמישי, 22.12). היא הייתה בת 66. סוזני, אשר שימשה בתפקיד מאז שנת 1988, נולדה במנטואה, איטליה, ב-1950. בעריכתה, היה ווג איטליה לאחד המגזינים המשפיעים בתעשיית האופנה ומכירותיו עלו. היא עסקה בתחומים שגרסאות אחרות של ווג התעלמו מהם, כמו דוגמניות כהות עור, דוגמניות לא דקיקות, אובססיית הניתוחים הפלסטיים או אלימות ביתית. כמו כן, הצטיין המגזין שלה בוויזואליה מרהיבה שהייתה למודל חיקוי והשראה.

   מוקדם יותר החודש, הוענק לסוזני פרס סוורובסקי הראשון לשינוי חיובי, ובחודש ספטמבר השנה, הוקרן לראשונה בפסטיבל ונציה, "פרנקה: כאוס ויצירה", סרט תיעודי עליה שביים בנה פרנצ'סקו קארוזיני. לפני כשבועיים היא העלתה לאינסטגרם שלה תמונה עם קרל לגרפלד ואנה ווינטור מתצוגת שאנל שנערכה בריץ פריז. זה היה הפוסט האחרון שלה.

   הפוסט האחרון: תצוגת שאנל בפריז לפני שבועיים

   מעצבי אופנה וגורמים מובילים בתעשייה מפרסמים מאז היוודע דבר מותה פוסטים לזכרה ברשתות החברתיות. עורכת ווג ארצות-הברית אנה ווינטור כתבה באתר ווג: "באופן פרטי, פרנקה הייתה חמה, פיקחית, מצחיקה והייתה יכולה לאתגר את הספינקס בכל הנוגע לשמירה על סודיות. היא גם הייתה האדם החרוץ ביותר שהכרתי והצליחה לתמרן במקביל בין מספר משימות. כל דבר שהיא עשתה נראה חסר מאמץ, כולל אירועים למאות אנשים, נסיעה לאפריקה לעידוד מעצבים צעירים או הוצאה לאור של עוד גיליון ווג איטליה מרתק".

   "שלום פרנקה סוזני, אישה שהאמינה שאופנה יכולה להיות יותר. 'אנחנו לא יכולים לכתוב כל הזמן על פרחים', צייצה ונסה פרידמן מהניו-יורק טיימס.

   המעצבת דונטלה ורסצ'ה העלתה תמונה לאינסטגרם עם הכיתוב: "צ'או פרנקה, חברה יקרה שלי, תישארי בלבי לנצח".

   לאחר הקרנת הסרט שהופיעו בו דמויות כמו קרל לגרפלד, ברוס וובר, מרינה אברמוביץ', ג'ף קונס, באז לרמן, ועוד, נערכה לכבודה ארוחת ערב שארגן בית האופנה ולנטינו. "לא רציתי 'סנטינו' [תמונה קדושה] שלי, או שיגידו שאני גאון". היא צוטטה באותו אירוע. בסרט עצמו היא אמרה שהיא נחושה להשאיר את חותמה בעולם ואינה מתכוונת להיות עוד עקרת בית.

   ויזואליה מרהיבה: ווג איטליה של פרנקה סוזני

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   דוגמניות פלאס סייז על שער המגזין, יולי 2011 (סריקה)
   לקסי בולינג על שער מגזין ווג איטליה, ספטמבר 15 (סריקה , Steven Meisel)
   לקסי בולינג, ספטמבר 2015 (סריקה)
   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   קייט אפטון, מאי 2014 (סריקה)
   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   דריה סטרוטוקוס, ינואר 2012 (סריקה)
   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   כריסטי טרלינגטון, יולי 2010 (סריקה)

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   אליסיה מילר, אוגוסט 20015 (סריקה)