נושאים חמים

הפקטור ההוליוודי: שובו של מותג האיפור האמריקאי מקס פקטור לארץ

לאחר יותר משלושים שנות היעדרות, מותג היופי הוותיק עושה עליה מחודשת לישראל. מהמסקרה עם אפקט הריסים המשגע ועד השפתון העמיד ל-24 שעות שנמכר כל 9 שניות בעולם - כל מה שאתן צריכות לדעת

בווידיאו: ההיסטוריה של מקס פקטור.

השם מקס פקטור אמור להישמע לכם מוכר ולא רק בגלל ביקורים בחו"ל ופרסומות בערוצים ובמגזיני אופנה זרים. מותג היופי האמריקאי הוותיק פשוט היה פעם פה בישראל. וכעת, לאחר יותר משלושים שנות היעדרות, הוא עושה עליה מחודשת.

המותג נוסד ב-1916 על-ידי מקס פקטור (במקור: מקסמיליאן פקטורוביץ), מהגר יהודי-פולני וקוסמטיקאי במקצועו. בראשית ימיו התמחה המותג באיפור קולנועי. כתוצאה, כוכבות כמו גלוריה סוונסון, מרי פיקפורד, ג'ין הארלו, קלודט קולבר, בטי דיוויס, ג'ואן קרופורד וג'ודי גארלנד היו קליינטיות קבועות.
פקטור אף רקח אישית גווני מייק-אפ לכוכבות תור הזהב של הוליווד; פלטינום לג'ין הארלו, מדיום מיוחד לג'ואן קרופורד, כהה לקלודט קולבר ומצרי-קל ללינה הורן. עבור כוכב-העל רודולף ולנטינו הוא יצר מייק-אפ שהבהיר את עור פניו על המסך.

קנדיס סוונופול בקמפיין מסקרה של מקס פקטור (יח"צ)
הפנים של מקס פקטור היום. דוגמנית-העל קנדיס סוונופול בקמפיין המסקרה של המותג (צילום: יח"צ)
מדונה בקמפיין עבר של חברת האיפור מקס פקטור (יח"צ)
מדונה בקמפיין עבר של מקס פקטור (צילום: יח"צ)

בזכות מוצרים מהפכניים כמו שפתון עמיד שלא גורם לאי נוחות ויובש לשפתיים, פודרות בגוונים שונים, קרם מייק-אפ בשפופרת גמישה המתמזג עם עור הפנים וליפ-גלוס (בקופסת פח), המותג חצה את הקווים בהצלחה אל השוק הרחב מעבר לתעשיית הקולנוע. לפני מותו ב-1938, מקס פקטור הספיק לטבוע את הפועל to makeup (לאפר). צאצאיו ירשו וניהלו את החברה שהייתה לציבורית ובינלאומית. בשנות ה-70 היא נמכרה, והבעלות עליה התגלגלה מספר פעמים. בין היתר היא נרכשה על-ידי איסמארק, רבלון ולבסוף על-ידי תאגיד מוצרי הצריכה הרב-לאומי פרוקטר אנד גמבל. החל מ-1983, איש מבני משפחת פקטור כבר לא שימש בה בתפקיד כלשהו.

בסתיו האחרון, בעקבות מיזוג הענק של חטיבת היופי בפרוקטר אנד גמבל ותאגיד ייצור מוצרי היופי האמריקאי קוטי, התאפשר הייבוא המחודש של מקס פקטור לארץ; הפצת מוצרי הבית של פרוקטר ומוצרי היופי של קוטי נעשית בעקבות האיחוד תחת קורת גג אחת של לילית קוסמטיקה, היבואנית והמשווקת בארץ. נבחנה האופציה והוחלט להתחיל מהלך שיווק מחודש של מקס פקטור בישראל. החברה שהקים המהגר היהודי מקס פקטור, שהאמין שכל אישה יכולה להיות זוהרת עם האיפור הנכון ו"האבא של האיפור", שבה לארץ הקודש.

איפור קולנועי בימי תור הזהב של הוליווד

ג'ין הארלו (AP)
הותאם לה מייק-אפ באופן אישי - ה"פלטינום" של ג'יין הארלו (צילום: AP)
ג'ואן קרופורד (AP)
לה הותאם מייק-אפ "מדיום מיוחד". בטי דיוויס (צילום: AP)
רודולף ולנטינו (GettyImages)
כוכב-העל רודולף ולנטינו אופר במייק-אפ מבהיר. רודולף ולנטינו (צילום: אימג'בנק - Gettyimages)

בעבר שימשו כפנים של המותג כוכבות כמו מדונה, גווינת פאלטרו וג'יזל בונדשן. היום פני החברה הן שתי דוגמניות ויקטוריה'ס סיקרט - קנדיס סוונופול וסטלה מקסוול. ההתקשרות עם השתיים היא טבעית, כיוון שחברת מקס פקטור אחראית על איפור הדוגמניות בתצוגה השנתית המפוארת של ענקית הלנז'רי האמריקאית.

בין מוצרי החברה יש כמה רבי מכר שנחשבים למוצרי דגל, כמו מסקרה אפקט ריסים מלאכותיים זוכת הפרסים (False Lash Effect Mascara), מייק-אפ נוזלי למראה קורן (Skin Luminizer Foundation), פריימר עם מקדם הגנה גבוה הפועל להחלקת העור, לנטרול ברק ולעמידות מוגברת של האיפור (Facefiniall 20SPF Day Primer), שפתון עמיד עד 24 שעות (Lipfinity Lip Volour) שעל-פי הנמסר נמכר אחת לתשע שניות בעולם.

קנדל ג'נר ומוצרי האיפור של מקז פקטור בבקסטייג תצוגת ויקטוריה סיקרט, פריז, נובמבר 2016 (GettyImages)
מותג האיפור בתצוגת ויקטוריה'ס סיקרט. קנדל ג'נר מאופרת (צילום: אימג'בנק - Gettyimages)
סטלה מקסוול בתצוגת ויקטוריה סיקרט, פריז, נובמבר 2016 (GettyImages)
פני המותג סטלה מקסוול בתצוגת ויקטוריה'ס סיקרט בפריז (צילום: אימג'בנק - Gettyimages)

המאפרת הנודעת פט מקגראת' משמשת כמנהלת אמנותית בחברה, וככל הנראה בזכותה נעשה שימוש קבוע במוצרי החברה בתצוגות ובהפקות אופנה, כמו גם בתכנית "אקס פקטור" ו"דה-וויס" בארצות-הברית.

מוצרי מקס פקטור נמכרים בלעדית בסניפי הסופר-פארם. בעתיד מוצרי המותג יוצעו גם בסניפי המשביר-לצרכן.

שפתון עמיד ל-24 שעות דו שלבי של מקס פקטור: 69 שקלים (יח"צ)
שפתון עמיד עד 24 שעות, דו-שלבי: 69 שקלים (צילום: יח"צ)
מייקאפ במרקם חלק וקליל של מקס פקטור: 99 שקלים (יח"צ)
מייק-אפ במרקם חלק וקל: 99 שקלים (צילום: יח"צ)
מייקאפ-פודרה מקס פקטור SPF15, מחיר: 89 שקלים (יח"צ)
מייק-אפ-פודרה SPF15, מחיר: 89 שקלים (צילום: יח"צ)
סומק מקס פקטור: 49 שקלים (יח"צ)
סומק: 49 שקלים (צילום: יח"צ)

הפקת יופי של מקס פקטור מיוחדת לוואלה! אופנה

קרדיטים הפקת היופי:

איפור:
ריאן טולמי, המאפר הבינלאומי של מקס פקטור
יוסי כהן, מנהל הדרכה ראשי מקס פקטור ישראל
סטיילינג: מזל חסון
ע. סטיילינג: אלינה קוגן
שיער: מאור קידושים לסולו
ביגוד: בוטיק מאדאם דה פומפדור, כיכר המדינה, תל-אביב