פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אפור וטורקיז או ורוד ולבן? תמונת בגדי הספורט שמטריפה את הרשת

   זוכרים את השמלה מעוררת המחלוקת שהסעירה את האינטרנט? אז כעת הביטו בבגדי הספורט של נייקי. למרות שכבר חשבנו שנדע להבחין בקלות - ברשת ממתינים לתגובת החברה כדי לקבוע את צבעם האמיתי

   אפור וטורקיז או ורוד ולבן? תמונת בגדי הספורט שמטריפה את הרשת
   צילום: רויטרס, עריכה: יאיר דניאל

   בווידיאו: זוכרים את שיגעון השמלה?

   אנחנו ב-2017. יותר משנתיים עברו מאז שהשמלה בכחול ושחור (ולא זהב ולבן) הטריפה לנו את הראש ועיוורה לנו את העיניים, והנה, כאילו לא חלף לו הזמן, הרשת שוב בבלבלה לגבי צבעם האמיתי של בגדי הספורט של נייקי. בעוד חלק רואים וסט, מכנסיים קצרים וזוג כפכפים בצבעים אפור וטורקיז, אחרים רואים את אותם פריטים בצבעי ורוד ולבן. ואתם?

   רבים אפילו טוענים שבגדי הספורט החליפו את צבעם בכל רפרוף, וחוץ מהעובדה שנייקי מרוויחים אחלה פרסום מהתמונה הזאת - האשליה האופטית עובדת נפלא, בדיוק כמו זו של השמלה המזעזעת. קשה לקבוע מה צבעם המקורי, על אף שהרוב נוטים יותר לכיוון של אפור וטורקיז - ואנחנו איתם. אתרים מחו"ל כבר פנו לברר עם ענקית הספורט האמריקאית את העניין - אך נכון לכתיבת שורות אלו עדיין לא התקבלה תגובה. הסט מוצע במחיר של 120 דולר ובמודעה מציינים שאפשר לרכוש אותו בצבעים אחרים (בלי לציין אילו).

   מה צבעם של בגדי הספורט של נייק? (צילום מסך)
   הטרפת חוזרת והפעם בלוק ספורטיבי (צילום מסך, פייסבוק)

   עוד באותו נושא:

   הכי קרוב לטירוף "השמלה": מה צבעם האמיתי של הכפכפים בתמונה?
   באיזה צבע התיק הזה? הדעות חלוקות

   הסיבה לכך שאנחנו רואים צבעים שונים נעוצה באיכות הצילום המקורית, בסוג המסך שבו אנחנו צופים ובאופן שבו המוח שלנו מפרש את הצבעים. באתר באזזפיד הציגו דעת מומחה, לפיה איכות הצילום הבעייתית גורמת למוח שלנו להחליט בעצמו איך לקרוא את האור שמוחזר לעיניים מהדימוי, ולאילו החזרות-אור לתת יותר חשיבות. ההבדלים בפירוש הצבעים, לדברי המומחה, יכולים להיות קשורים לאישיות שלנו, לנטייה להתמקד בפרטים, לציפיות שלנו מהעולם שבו אנחנו מתבוננים או לתנועות העין בהן הורגלנו. עסק לא פשוט.

   ענו על הסקר: