פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   בלה חדיד נגד טראמפ: "הלכנו חמישה צעדים אחורה. אני תומכת בפלסטינים"

   הכרת נשיא ארה"ב בירושלים כבירת ישראל הסעירה גם את משפחת חדיד שמוצאה פלסטיני. האב מוחמד חדיד כתב באינסטגרם כי "המנהיגים הערבים מכרו אותנו – בלי בושה, בלי לב, בלי נשמה". בתו האמצעית הביעה הזדהות עם הפלסטינים: "הכאב של העם גורם לי לבכות"

   הפוסט של בלה חדיד: "ירושלים היא בית כל הדתות"

   הכרתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בירושלים כבירת ישראל הצליחה להסעיר גם את עולם האופנה. אחת המשפחות העסוקות בתחום, הלוא היא משפחת חדיד שמוצאה פלסטיני, סירבה לשתוק נוכח ההצהרה היסטורית ודרשה להביע את דעתה הזועמת בנושא. ראשון היה אב המשפחה, מוחמד חדיד, שהעלה פוסט פוליטי באינסטגרם. אחריו הייתה זו הבת האמצעית, בלה, שהביעה הזדהות עם הפלסטינים.

   "חיכיתי למצוא את הניסוח המושלם, אבל הבנתי שאין דרך מושלמת לדבר על משהו כל כך לא צודק", פתחה בלה חדיד את הפוסט שלה באינסטגרם לצד התמונה של ירושלים. "זהו יום מאוד מאוד עצוב. לצפות בחדשות ולראות את הכאב של העם הפלסטיני גורם לי לבכות. יתרה מכך – לראות את העצב של אבי, של בני הדודים שלי ושל משפחתי הפלסטינית הופך את הכל לקשה הרבה יותר".

   "ירושלים היא בית כל הדתות", כתבה חדיד, "ועכשיו אני מרגישה שהלכנו חמישה צעדים אחורה ושהעולם הפך למקום שקשה לחיות בו בשלום. אני תומכת בפלסטינים". בסוף היא גם הוסיפה את ההאשטאג #jerusalemisthecapitalofpalestine - ירושלים היא בירת פלסטין.

   הפוסט של מוחמד חדיד: "זה היום העצוב ביותר בחיי כאמריקני פלסטיני"

   בהמשך הפוסט ציטטה הדוגמנית בת ה-21 את חברותיה הדוגמניות הפלסטיניות, סימי והזה חדרא, שכתבו כי מדובר ב"הפרת החוק הבינלאומי ופגיעה אדירה בשלום" וכן כי "טראמפ לא הזכיר בנאומו את העם הפלסטיני כלל, כאילו הוא אינו קיים. אך ירושלים היא בירת פלסטין, והמהלך הזה נועד רק כדי לגרום לפלסטינים לאבד תקווה במדינה משלהם".

   הפוסט של בלה מגיע כמה שעות אחרי הפוסט של אביה, שכתב גם הוא לצד תמונה של ירושלים: "זה היום העצוב ביותר בחיי כאמריקני פלסטיני והעצוב ביותר עבור כל הפלסטינים שחיים תחת הכיבוש הישראלי. הנשיא טראמפ, עם חתימה אחת פשוטה, נתן מבלי לבקש תמורה את ירושלים הקדושה שלנו לישראל והכיר בה כבירתם. זו לא עסקת נדל"ן אמיתית. אבל גרוע מכך – כל המנהיגים הערבים מכרו אותנו – בלי בושה, בלי לב, בלי נשמה. אני נגעל מההתנהגות הזו. החזירו את פלסטין לפלסטינים".

   הפוסט של הדוגמניות הפלסטיניות סימי והזה חדרא: "טראמפ לא הזכיר את העם הפלסטיני כלל, כאילו הוא אינו קיים"

   ג'יג'י חדיד ובלה חדיד עם הוריהן במסיבה לאחר תצוגת ויקטוריה סיקרט בפריז, 30 נובמבר 2016 (GettyImages)
   האחיות הדוגמניות ג'יג'י ובלה עם הוריהן, מוחמד חדיד ויולנדה פוסטר (צילום: אימג'בנק - Gettyimages)

   בלה חדיד (מימין) ואחותה ג'יג'י חדיד בבקסטייג' תצוגת ויקטוריה סיקרט, פריז, 30.11.16 (GettyImages)
   בלה וג'יג'י לפני התצוגה של ויקטוריה'ס סיקרט 2016 (צילום: אימג'בנק - Gettyimages)