אסוס רוכשת את טופשופ הבריטית בתמורה ל-295 מיליון פאונד

ענקית האונליין רוכשת במסגרת העסקה את המותג הבריטי, בנוסף למותגים נוספים של קבוצת ארקדיה בהם טופ מן ומיס סלפרידג'. לפי שעה לא ברורה ההשפעה של העסקה על הפעילות של המותג בישראל שמופעל על ידי קבוצת גולף

שני מוזס
01/02/2021
ASOS (AP, Reuters, Getty Images, Shutterstock)

קמעונאית האונליין אסוס רוכשת את רשת טופשופ הבריטית ומספר רשתות נוספות מקבוצת ארקדיה בתמורה לכ-405 מיליון דולר (295 מיליון פאונד). לפי שעה לא ברורה ההשפעה של העסקה על הפעילות של המותג בישראל שמופעל על ידי קבוצת גולף.

קבוצת ארקדיה, הבעלים של אימפריית הקמעונאות הבריטית שבבעלות פיליפ גרין מוכרת לאסוס גם את המותגים טופ מן, מיס סלפרידג' ו-HIT לאסוס במסגרת העסקה. הרכישה כוללת גם תשלום של 30 מיליון פאונד עבור מלאי.

אסוס כבר מיהרה הבוקר לעדכן את לקוחותיה ברכש החדש, ופרסמה בחשבון הפייסבוק שלה פוסט בו היא מציינת כי טופשופ וטופ מן הצטרפו באופן רשמי למשפחת אסוס, כשהיא מעדכנת כי הקולקציות המלאות של הרשתות הללו צפויות להגיע אליה בקרוב (ולא רק מגוון מוגבל כפי שנמכר בה היום).

לטופשופ יש פעילות גם בישראל, כשבחמש השנים האחרונות הזכיינית המקומית שלה היא קבוצת גולף שמפעילה בארץ 9 חנויות. בזמנו רכשה החברה פעילות עסקית שכללה התקשרות עם מותגי האופנה הבינלאומיים טופשופ וטופמן, דורותי פארקינס ומיס סלפרידג'. ואולם, ב-2017 סגרה גולף בתיאום עם קבוצת ארקדיה את רשת טופמן ואת שני המותגים הנוספים.

בכל אופן, במסגרת דוחותיה לרבעון הראשון של 2020 רשמה קבוצת גולף הפרשות לירידת ערך השקעה בפעילות טופשופ בסך של כ-10.5 מיליון שקל ולירידת ערך רכוש קבוע ורכוש בלתי מוחשי בסך של כ-4 מיליון שקל.

טוב לדעת (מקודם)

התקף לב: איך מונעים ומה עושים במקרה והוא מופיע

מוגש מטעם שחל
מהלך עם השלכות גם בישראל. טופשופ(צילום: GettyImages)

לאחרונה ציינה עדיקה, חברת הבת של גולף, כי עבור הארכת ההסכם השירות תשלם גולף לעדיקה סכום חודשי קבוע של כ-750 אלף שקל, כשעדיקה מציינת כי הסכום הקבוע הזה יופחת "ככל שגולף תודיע על הפסקת מתן השירותים ביחס לאתר טופשופ".

לא ברור האם ההתייחסות הספיציפית לטופשופ עשויה להצביע על כך שגולף רוצה להעביר את הפעלת אתר האונליין לידיה במקום שימשיך להיות מופעל על-ידי עדיקה, או שיש בכוונה לבחון מחדש את המשך פעילותו. בכל מקרה, נזכיר כי הבעלים של רשת טופשופ הבריטית נקלעה לקשיים פיננסיים ועשויה להימכר.

נזכיר כי ההסתבכות של קבוצה ארקדיה החלה הרבה לפני הקורונה. במאי 2019 הקבוצה הגישה בקשה לפשיטת רגל והגנה מנושים לבית המשפט בארצות הברית על רקע חדלות פירעון (צ'פטר 15 המיועד לחברות זרות), ואף הודיעה כי תצא מהפעילות שלה בארצות-הברית ותסגור את כל החנויות שם - 11 חנויות של המותג טופשופ ו-11 חנויות טופמן שפונות לגברים.

מקבוצת גולף נמסר בתגובה: "לא קיבלנו שום פנייה בנושא. פעילות טופשופ נמשכת ללא שינוי".

אסוס רוכשת את טופשופ תמורת 295 מיליון פאונד(צילום: יחצ)
  • טופשופ
  • Asos

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully