ניצחון הסטרפלס: כל מה שקרה בגאלת הפתיחה של שבוע האופנה

אחרי שלל טיזרים, סוף סוף זכינו לראות את גאלת הפתיחה של "שבוע האופנה קורנית תל אביב". מהרגע המרגש של שירה איסקוב, דרך הפרסים של נועה קירל ודורין פרנקפורט ועד התצוגות המסקרנות שעשו מחווה לשנת הקורונה ולנושא הקיימות

29/03/2021
ריטה שרה בשבוע האופנה קורנית תל אביב לצד שירה איסקוב (יח"צ)

חודש אחרי הטיזרים המסקרנים, הגיע רגע האמת. אמש (ראשון) שודרה גאלת הפתיחה של "שבוע אופנה קורנית תל-אביב" ב"רשת 13" וזכינו לצפות מההתחלה ועד הסוף בכל הרגעים המעניינים, האופנתיים והמרגשים שתוכננו לערב זה. צילומי שבוע האופנה נערכו במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב, בין אולמות התערוכות ובין שטחיו הפתוחים של המקום. בכל שנה לשבוע האופנה, שחוגג השנה עשור, יש אג'נדה אחרת שהוא מבקש לקדם. אחרי כמה שנים של "שינוי אידיאל היופי", השנה, ברקע דעיכת מגפת הקורונה הודות לחיסונים, האג'נדה העיקרית והבולטת שמוביל שבוע האופנה היא נושא הקיימות.

עוד בוואלה! אופנה

בטוקסידו ועקבים: בר רפאלי הנחתה את ערב הגאלה של שבוע האופנה

לכתבה המלאה

ערב ההצדעה לשירה איסקוב

אנחנו מתחילות מהסוף, מהרגע המרגש והגדול ביותר של הערב הזה - תצוגת ההצדעה לשירה איסקוב, האישה שניצלה ממוות על ידי בעלה והפכה להיות סמל המאבק באלימות כלפי נשים. ערב ההצדעה לאיסקוב היה ערב של שמלות סטרפלס, במחאה על סיפורה הכואב, לפיו היא זרקה שמלת סטרפלס בהוראת בעלה, משום שזו לא מצאה חן בעיניו - ורק כדי לשמור על שלום הבית.

על הבמה צעדה איסקוב בשמלת סטרפלס לבנה שעיצב עבורה ויוי בלאיש, כשלצדה 20 נשים בולטות בישראל - מפוליטיקאיות, דרך דוגמניות, שחקניות, עיתונאיות ועוד - כולן בשמלות סטרפלס. כל שמלות הסטרפלס שעוצבו לערב זה יוצעו למכירה בבוטיק של עמותת "רוח נשית", וכל ההכנסות יהיו לטובת העמותה הפועלת למען עצמאות כלכלית לנשים נפגעות אלימות. בין היתר על הבמה נראו ריטה, שגם ביצעה את השיר "חזקה מהרוח", בשמלה ורודה של דרור קונטנטו, ליהיא לפיד בשמלה אליאן סטולרו והאחת והיחידה גילה אלמגור בשמלה של אריאל טולדנו. את ערב הגאלה הנחו בר רפאלי ומוטי רייפ, שניהם לבושים בטוקסידו שעוצב עבורם על ידי שי שלום.

הרגע הגדול והמרגש של גאלת הפתיחה. שירה איסקוב וריטה(צילום: אבי ולדמן)
על הבמה שחקניות, דוגמניות, פוליטיקאיות ועוד - כולן בשמלות סטרפלס(צילום: אבי ולדמן)
כל שמלות הסטרפלס שעוצבו לערב זה יוצעו למכירה בבוטיק של עמותת "רוח נשית"(צילום: רפי דלויה)
המנחים בטוקסידו של שי שלום. בר רפאלי ומוטי רייפ(צילום: נוי ערקובי)

הענקת פרסים לנועה קירל ודורין פרנקפורט

חלק נוסף בגאלת הפתיחה היה טקס הענקה של שני פרסים. הראשונה היא מעצבת האופנה הוותיקה דורין פרנקפורט, שעלתה לבמה כדי לקבל מרפאלי ומרייפ פרס מפעל חיים. במסגרת הענקת הפרס עלו יחד עם פרנקפורט לבמה דוגמניות עבר שהציגו פריטים בעיצובה, ביניהן חלי גולדנברג, שירלי גליק, יעל רייך, סמדר קילצינסקי ועוד.

הפרס השני הוענק לנועה קירל, והוא פרס "שינוי אידיאל היופי". קירל עלתה לבמה לבושה בחליפה לבנה של ASIA פלוס כובע רחב שוליים. "נועה מוכיחה כי להצלחה צריך כשרון, עבודה מאומצת, רצון ובעיקר אמונה בעצמך במי שאת, ללא קשר למידות שלך, לצבע העור שלך ולא לגובה שלך", אמר רייפ ברגע ההענקה. בקבלת הפרס אמרה קירל כי "אין מסר חשוב יותר להעביר לכל האנשים שתומכים בי ובדרכי: תאהבו את עצמכם בדיוק כפי שאתם. כל אחד ואחת מאתנו יפה ונפלאה. תאמינו בעצמכם ובדרך שלכם, להיות יפים ומצליחים לא קשור למידות שלנו".

"להיות יפים ומצליחים לא קשור למידות שלנו". נועה קירל גורפת את הפרס בחליפה של אסיה(צילום: נוי ערקובי)
פרס מפעל חיים למעצבת הוותיקה דורין פרנקפורט(צילום: אבי ולדמן)
דוגמניות העבר צועדות בעיצובים של פרנקפורט(צילום: אבי ולדמן)

על המסלול - תצוגת קיימות ומסיכות

במסגרת הרצון לקדם את נושא הקיימות, בערב הגאלה הוקדשה תצוגה שלמה לנושא החשוב. 10 מעצבי אופנה יצרו דגם בהדפסה דיגיטלית בשיתוף חברת "קורנית דיגיטל" ואלו הוצגו על המסלול על נשים וגברים מגוונים, כדי לא לזנוח גם את הרעיון של "שינוי אידיאל היופי". בין היתר, על המסלול צעדו עדן פינס בדגם של ינקי ונטף, יעל רייך לבשה ששון קדם, שר פיטנס עם אפרת קליג ודנה ברגר הציגה דגם של ענוק לווג.

תצוגה נוספת שהתקיימה בערב הגאלה הייתה "תצוגת המסיכות", שהיא מחווה לשנה הקורונה המאתגרת, שהקשתה מאוד על תעשיית האופנה - ובכלל, על כולם. סטודנטים של בית הספר לעיצוב אופנה "שנקר" עיצבו דגמים שמייצגים לדעתם את השנה האחרונה. כל דגם הוצג כשהוא מלווה במסיכת פנים, האקססורי שכולנו מנסים לאהוב. על הבמה צעדו טיטי איינאו בדגם של רועי ברדס, נטלי דדון בדגם של ריבי אביבי, פיי בדגם של ינקי ונטף ודפנה בראל בדגם של ליאורה ארגן.

תצוגה שכולה מחווה לנושא הקיימות עם דגמים מודפסים. עדן פינס בדגם של ינקי ונטף(צילום: אבי ולדמן)
דנה ברגר הציגה דגם של ענוק לווג(צילום: אבי ולדמן)
שר פיטנס לובשת אפרת קליג(צילום: אבי ולדמן)
תצוגת המסיכות. טיטי איינהו בדגם של רועי ברדס(צילום: אבי ולדמן)
פיי בדגם של ינקי ונטף(צילום: אבי ולדמן)
דפנה בראל בדגם של ליאורה ארגן(צילום: אבי ולדמן)
זוכרים את המעיל הזה בעיצובו של אבירם פימה? נטע ברזילי לבשה אותו בקליפ "קוקו"(צילום: אבי ולדמן)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully