וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מעקרת בית לאושיית אינסטגרם: ראיון עם אתי אפינגר-הלפרין

בשיתוף RACHEL H

עודכן לאחרונה: 19.4.2021 / 11:09

בשנים האחרונות, בלוגריות עם חשבונות אינסטגרם מצליחים משפיעות על כולנו. זה הורגש במיוחד בסגרים, כשהיינו בבית ורצינו ללמוד לאפות, לבשל ולעשות ספורט. אתי אפינגר-הלפרין, אימא לתשעה, הפכה לאושיית רשת כזו ובראיון, היא מספרת על עצמה, ומציעה מתכון חלות מנצח

אתי-אפינגר-הלפרין. יח"צ,
אתי-אפינגר-הלפרין/יח"צ

הצצה מהירה בפיד האינסטגרם שלכם תוכיח עד כמה גדל הכוח של הבלוגרים ב-2020. מותגי העל מחפשים את משפעיני הרשת שיש להם עוקבים, והרבה. לרשתות החברתיות יש את הכוח להפוך אנשים אנונימיים לכוכבים של ממש. ככל שהטכנולוגיה התקדמה, כך זיהו רבים את הפוטנציאל הזה והשתמשו בפלטפורמות הללו כדי להתפרסם. אלה צברו עוד ועוד עוקבים, וחלקם אף מדווחים כי הם מתפרנסים מפלטפורמה זו היטב.

מצאנו אחת כזו ברשת, אשת משפחה ואישה בעלת עשייה בעיקר לעצמה ולביתה, וראינו כמה השפעה יש לה באינסטגרם. בשיחה איתה אפשר היה להבין עד כמה אנשים מחפשים את האמת בסטורי. את היומיום המלא, ואת הבית, גם כשהוא לא מדוגם.

אתי אפינגר-הלפרין היא אימא ל-9 ילדים מקסימים, נשואה ליוסי, אשת משפחה שאוהבת להעביר לנו באינסטגרם את היומיום שלה, בו יש ספורט, מרוץ אחר ילדים ששולחים לגן, לבית הספר, מכינים אוכל, מבשלים, אופים עוגות ולא שוכחים לרגע לצלם, ולשתף אותנו בחוויה גם כשהעוגה לא הצליחה.

את אתי אני מכירה מזמן וכמובן עוקבת אחריה, ואפילו מנסה מתכון אחד ויותר שהצליחו ממש. החלטתי שאני רוצה לשמוע ממנה יותר ממה שאנחנו מכירות ועוקבות - ראיון עם אישה מלאה השראה.

אתי-אפינגר-הלפרין. יח"צ,
אתי-אפינגר-הלפרין/יח"צ

איך התחלת את האינסטגרם?

"התחלתי את האינסטגרם מאוד בקטנה רק מי שמכיר אותי ראה ונחשף אלי, לבישולים, ולאפייה, בסגר הראשון רצתי עם הבת שלי בבקרים, ספורט זה חלק ממני ואני לא מוותרת עליו, ואוהבת אותו בעיקר בבוקר מוקדם. משלבת ריצה שלוש פעמים בשבוע. הבת שלי אמרה לי את משתפת בכל החיים שלך רק את האנשים שאת מכירה, למה שלא תשתפי את כולם. ואני בלי לחשוב יותר מדי, החלטתי לפתוח לכולם, ובאמת לא חשבתי לרגע שזה יהיה המקום שאני יהיה בו אחרי חצי שנה ו-13 אלף עוקבים מכל העולם.

במחשבה שעלתה איך האינסטגרם הפך לחלק מחיי, אני זוקפת לכך שאני לא רק מראה תמונה של מנה טובה, ארוחה טעימה או עוגה בחושה מנצחת. אלה מנגישה את המתכון בדיוק כמו שעשיתה כדי שגם את ואת תצילחי לעשות בדיוק אותו דבר. אני יכולה להעיד שאתי תמיד שם כדי לענות למישהי שרוצה לעשות עוגה, או לקנות כלי מטבח. כשאת שואלת באישי או בסטורי תמיד אבל תמיד תקבלי תשובה. ממש משרה מלאה. אבל את זה אתם תראו לאורך כל הראיון איתה. הכי חשוב לה זה להעביר הלאה ולראות שאתם מצליחות. יש כמובן בכל זה סיעת הדישמיא והיא מודעת לזה שההצלחה היא לא מובן מאליו".

לאתי יש הרבה הודעות מרגשות שנשים שולחות לי על ההשראה ועל משפחה חרדית שבעצם משנה את ההסתכלות של כולם על העולם החרדי. אתי מוסיפה "בחלק הזה אני מרגישה שהצלחתי לגרום לקצת יותר אמפטיה ואחדות בעם".

לאנשים קל יותר להתחבר למישהי כמו כל אחת מאיתנו שקמה ועושה. שתמיד מדרבנת ומפרגנת. לכן הכוח והדוגמא האישית מביאים לה יותר עוקבים.

שיתופי פעולה עם שפים?

"האמת הייתה החלטה של רגע עם חבר משפחה שהוא גם בשלן ושף, החלטנו יום שישי אחד לעשות לייב של קציצות דגים. והייתה לזה כמות צפיות מטורפות. ראיתי בצפיות הזה מסר כמה אנשים רוצים לראות את ההכנה, את הקלות או את הפשטות להכין בבית בישול או אפייה. וזה לדעתי מה שגורם לאנשים לעקוב יותר. גם את סופיה טייב הבאתי לאפיה ביתית איתי במטבח והטיפים השימושיים במטבח הביתי, אנשים אוהבים לראות בעיניים".

כלי בית זה דבר האוהב עלייך במיוחד, כמה את משקיעה בזה?

"כלי בית אני מאוד אוהבת, יכולה לקנות בחול או לפני חגים. אני משקיעה במיוחד בשולחן שבת, עוד מבית אבא למדנו ששבת היא מקור הברכה. כל נושא השבת היה מאוד חשוב לאבא שלי, הוא השקיע מאוד בהתעוררות השבת. וזה משהוא שאני משקיעה בו ואני יקנה כל מה שיפה לשולחן השבת שלי, מה שאני קונה או עושה אני תמיד יגיד לכבוד שבת קודש.

אוהבת במיוחד גם כלי בית לאפייה במטבח, אוהבת אפייה, ובמיוחד את החלות שעושים בבית, הריח שיש בבית וכמובן המצווה הגדולה של האישה היא הפרשת חלה, המתכון של ניסי גולדרייך, וכשאני שומעת נשים שמשתפות אותי כמה החלות הביתיות מצליחות להן זה הסיפוק".

איך את לא משמינה מכל האפייה שאת עושה?

"אני עושה ספורט ואני מרשה לעצמי לאכול עוגות במיוחד בסופי שבוע, ביום חול אני פחות מנשנשת עוגות וכנראה שבת זה זמן לא לעשות חשבון של דיאטה".

נעבור לספורט. זה התחביב החביב עלייך?

"הספורט מבחינתי זה סיפוק אדיר, זה סיפוק לנפש יותר מלגוף. אני רצה 3 פעמים בשבוע, וגם עושה אימוני כוח בבית. לקום מוקדם זה החלטה בראש. זה כוח רצון שאני לא מוכנה לוותר עליו. וגם פה אני רואה את השיתופים שמשתפים אותי ואני יכולה להגיד שאני תמיד אפרגן ואדרבן את מי שרק רוצה וקשה לה להתחיל".

בוקר, מוקדם ואחרי מאמץ של ספורט, את חוזרת למשפחה, שתפי אותנו באנרגיה?

"על זה אני יכולה להגיד לך שב"ה הקב"ה נתן לי כוחות ואני מצליחה לעשות את מה שאני עושה בשמחה, לבוא הביתה מריצת בוקר זה להיכנס עם אנרגיה ושמחה ולהתחיל לנהל את הילדים ברוגע, זה הרבה יותר חזק מהרגע קמתי מהשינה. אני אוהבת להיות במקום הזה של לפתוח את הבוקר עם אנרגיה בבית. מוסיפה שגם יוסי בעלה עושה ספורט כשגרת חיים, ועוזר עם הילדים בשעות הבוקר".

אתי-אפינגר-הלפרין. יח"צ,
אתי-אפינגר-הלפרין/יח"צ

מה חלמת להיות כשהיית קטנה?

"לא חלמתי כשהייתי קטנה. ראיתי דמות הורית בעיקר של אמא ואבא שהיו שם בשבילי ובשביל המשפחה שלי, אמא שלי הייתה אשת חייל אמיתית והיא נתנה לנו לראות שהמקום הראשון בחיים זה משפחה וילדים, וזה החלום שרציתי להגשים, הסיפוק שלי בעולם זה ילדים ומשפחה ואני כולי שם".

מה את עושה כשיש לך יום קשה?

"וואו יש ימים כאלה אין מה לעשות זה החיים, תמיד מנסה להסתכל על חצי הכוס המלאה ובעיקר להאמין להאמין ועוד פעם להאמין שהכל לטובה".

אילו תכונות לדעתך הופכות אותך לטובה יותר?

"אוהבת להוציא את הדברים הטובים שיש לי, לשתף ולפרגן. כשאני מרוצה ממשהו אני בהחלט יפרגן, יכולה להעיד שלקחתי את זה מאמא שלי כי היא תמיד פירגנה לכולם".

יש לך שעה פנויה ביום, מה תעשי בה?

"בטוח אעשה משהו, וכמו שאני מכירה את עצמי אלך לאפות עוגה או עוגיות, לשחק עם הילדים שלי. אולי קצת לנוח, בקיצור כמו שכבר הספקת להכיר אותי עוד משהו משפחתי".

על מה את לא מוכנה לוותר ביומיום שלך?

"יש לי משהו מאוד רוחני ואני משתדלת להתפלל מנחה כל יום, בבוקר אני לא כל כך מספיקה, אז בצהריים אני אוהבת לעשות הפסקה, להודות על מה שיש וכמובן תמיד יש גם על מה לבקש".

מה מרגיע אותך?

"מרגיע אותי חופשה, לקחת הפסקה עם בעלי ולדעת שהעולם לא נעצר ואפשר להינות משקט זוגי, כדי לחזור הביתה מלאת אנרגיה לילדים ולמשפחה שלי. אני גם מאוד אוהבת מוזיקה, למרות שעכשיו אני לא יכולה לשמוע אותה".

אף פעם לא תתפסו אותי...?

"אף פעם לא תתפסו אותי רוקדת. אני לא אדם שאוהב לרקוד, ולכן הפעם האחרונה שרקדתי הייתה בחתונה שלי וארקוד גם וב"ה בחתונה של הילדים שלי".

מה לא יודעים עליך?

"אחת כמוני שמוכנה לעשות הכל ולא לבקש טובות מאף אחד, לא תמיד יתרון אני יודעת, אבל בהחלט אני".

עם מי היית רוצה לשבת לכוס קפה?

"עם אמא שלי כמובן, אני מאוד מתגעגעת אליה והיא חסרה לי כל יום (אתי נעצרה לרגע בראיון ומנגבת את הדמעות), היא נפטרה לפני חודש, היינו יוצאות ביחד לשתות קפה ומדברות על הכל, זה משהוא שמאוד מאוד חסר לי".

מה המוטו שלך בחיים?

"אוהבת להראות דוגמא אישית. כל מה שהילדים והבן זוג שלנו יראו אותנו כך הם גם יתנהגו אלינו. בחינוך הילדים ובזוגיות, כשאנחנו נכבד אחד את השני בזוגיות, כשאנחנו נראה לילדים התנהגות טובה, שמחה ובריאה, כך בדיוק הם התנהגו בבית ובחוץ. לפעמים צריך לוותר, לנשוך שפתיים כדי שדברים יעברו מעל הראש ולא יכנסו ויכבידו".

טיפ לעוקבות שלך?

"ללכת אחרי הלב שלך, לפרגן לעצמך כל דבר שאת רוצה, אין "אי אפשר, אין לא יכול, יש לא רוצה", הכול אפשרי את רק צריכה לרצות את זה מספיק כדי שזה יקרה. תחליטי, תקדמי את עצמך, וכך יעריכו אותך יותר. כשיש אותך ואת דואגת לעצמך כולם רואים את זה ומוכנים לתת לך את הזמן שלך".

לשון הרע לא מדבר אלי?

"משהו משפחתי מאוד חזק אצלנו, החינוך בבית לא לדבר לשון הרע היה מאוד חשוב לאבא, אבא שלי היה עומד על זה בכל רגע ובמיוחד בשולחן שבת. אחי דוד קם והרים את הפרוייקט, עם הסלוגן של לשון הרע לא מדבר אלי. היום זה כבר נכנס לתודעה של כולנו. לשון הרע זה כמו בומרנג. אתה מדבר על משהוא, הוא גם ידבר עליך. לא סתם כתוב נצור לשונך מרע, אדם שרוצה לחסוך מעצמו צרות שלא ידבר לשון הרע".

אופנה בשבילך היא?

"בעיקר נוחות, אני לא בנאדם שיתפסו אותו עם אופנה יוקרתית. אני בעיקר בנאדם של נוחות ושיהיה נעים לי. פעם הייתי הולכת רק עם שחור היום אני מוסיפה לעצמי הרבה יותר צבע בבגדים".

שמלה שחורה בארון?

"אצלי זה שמלות שחורות בארון, תמיד הן אופנתיות עם גק'ט ג'ינס או צבעוני, חגורה יפה ויצאנו לדרך. שמלה שחורה תמיד מרזה יותר. אז אני לגמרי שם".

טיפ על אפייה לעוקבות שלך?

"עוגות בחושות, אנשים לא תמיד ערים לזה שעוגות בחושות צריכות מינימום ערבוב ולא יותר מדי. חשוב מאוד! אפייה של עוגות בחושות, חשוב לאפות על חום קצת נמוך, עדיף לאפות יותר זמן כדי שהעוגה תצא אוורירית יותר. עוגות שמרים, הטיפ החשוב בבצק שמרים זה לתת לבצק התפחה חלקית של כ-30 דקות, ברגע שאנחנו עובדים עם הבצק לעוגה ומכניסים לאפייה יש עוד זמן התפחה וזה מספיק כדי שתצא לנו עוגה אוורירית".

אתי-אפינגר-הלפרין. יח"צ,
אתי-אפינגר-הלפרין/יח"צ

מתכון חלות שאת מכינה כל שבוע?

חלות מושלמות במרקם אוורירי…

כמות לכוס מדידה:

2 קילו קמח

4 כפות שמרים יבשים

כוס וחצי שמן זית (אני משלבת שמן קנולה ושמן זית)

1 ליטר מים פושרים (4 כוסות וקצת)

כוס סוכר

2 כפות מלח

אופן ההכנה:

שמה במיקסר את הסוכר והשמרים, מוסיפה את מחצית מכמות המים,ומערבבת מעט.

משאירה את זה כחמש דקות לתסיסה ואז מוסיפה את שארית המים.

מוסיפה את הקמח והשמן. כשהבצק מתחיל להתאחד אני מוסיפה את המלח, ונותנת לזה לישה של 12 דקות על המהירות הכי נמוכה (זה פותח את הגלוטן בבצק)

מתפיחה את הבצק כשעה. לא עד הכפלת הנפח כמו שתמיד אומרים… מספיק 3/4 התפחה (תלוי במזג האוויר).

שוקלת כל חתיכה ל-120 גרם, לקליעה של 4 רצועות

מרדדת כל כדור ששקלתי לעלה ומגלגלת לרצועה. משפריצה מעט מים, ומגלגלת מעט בשומשום
נותנת שוב התפחה של חצי שעה-40 דקות (לא מורחת ביצה לפני האפייה)

אופה על 200 מעלות כ-20 דקות (אפילו יותר) עד שנהיה צבע יפה.

למרוח מיד אחרי התנור בשמן זית.

לא לשכוח להגיד: לכבוד שבת קודש

רוצים לדעת עוד על אתי? לחצו כאן >>

בשיתוף RACHEL H
  • עוד באותו נושא:
  • אופנה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully