המורדת: האם מייגן מרקל באמת שוברת מסורות מלכותיות סדרתית?

מאז האירוסים לנסיך הארי, יצרה לעצמה הנסיכה לעתיד תדמית של "סוררת" שמפרה את כל החוקי הארמון. האמנם? בדיקה מקיפה של האותיות הקטנות של החוקים עשויה להוציא את מייגן מרקל הרבה יותר טוב ממה שחשבתם

28/03/2018
רויטרס

הימים עד לחתונה המלכותית עוברים במהירות, והנה אנחנו כבר חודש וחצי לפני היום המרגש. עד שהוא יגיע, מייגן מרקל מתחזקת את שם ה"מורדת" שדבק בה מאז אירוסיה לנסיך הארי. שכן, כמעט כל הופעה פומבית שלה גוררת כתבות שהכותרות שלהן הן "מייגן מרקל הפרה את חוקי הממלכה" או "מייגן מרקל חורגת מהנורמות המקובלות בארמון". וכאן עולה השאלה, האם באמת מייגן מרקל שוברת את מסורות משפחת המלוכה הבריטית על ימין ועל שמאל? ואם כן - איך זה עובר בשתיקה?

אז התשובה היא לא. מייגן מרקל לא שוברת שום מסורת מלכותית. הסיבה לכך היא שבאופן רשמי היא עדיין לא חלק מבית המלוכה, ולכן עדיין לא כפופה לאותן מסורות רבות שנים, פרוטוקולים נוקשים וחוקי מלוכה מיושנים. עד יום החתונה יכולה מייגן להפר כל חוק שהיא רואה לנכון, משום שהוא עדיין לא תקף לגביה.

עוד באותו נושא

כמה עולה המלתחה המלכותית של מייגן מרקל - ומי משלם עליה?

לכתבה המלאה
לא צפויים להיות מלך ומלכת בריטניה ביום מן הימים. הנסיך הארי ומייגן מרקל(צילום: GettyImages)

ואולם, רבים רואים בתקופה הזו שבין האירוסים לחתונה תקופת "אימון" לרגע שבו תהפוך לנסיכה. ואם כך המצב - היא חייבת להתחיל להיות יותר קשובה לחוקי המלוכה. אלא שגם כאן זוכה מרקל ליחס מקל. זאת, משום שמרקל לא מיועדת למלוכה. ביום שבו תסיים המלכה אליזבת את תפקידה, הבא לרשת את הכתר יהיה בנה הנסיך צ'ארלס. אחריו זה הנסיך וויליאם ואחריו הנסיך ג'ורג'.

לנסיך הארי אין באמת סיכוי להיות מלך בריטניה, וכך גם לא למרקל, אשתו לעתיד. נוכח העובדה הזו, ניתן לומר כי חוקי בית המלוכה מחייבים יותר את קייט מידלטון, שצפויה להפוך למלכה ביום מן הימים. מידלטון נדרשת שלא לסטות אף לא פעם אחת או חצי פעם מחוקי המלוכה, וחייבת להקפיד למלא אותם נאמנה. המבקרים הרבה פחות סלחניים כלפיה. לעומתה, מרקל פטורה מאותה בדיקה דקדקנית וכל "טעות" או סטייה מהנורמות המקובלות בארמון מתקבלת בחצי חיוך משום שהסיכויים שלה להפוך למלכה הם אפסיים עד לא קיימים.

עוד באותו נושא

רק אל תעצבני את המלכה: הדברים שמייגן מרקל לא תוכל לעשות יותר

לכתבה המלאה
עדיין לא בת משפחת המלוכה באופן רשמי(צילום: GettyImages)

אחרי שהבהרנו את הנקודה וניקינו את מרקל מטייטל ה"סוררת" שלה, הגיע הזמן בכל זאת לסכם את כל המסורות שהיא לכאורה שברה בזמן האחרון ואת אלו שעל פי דיווחים היא צפויה לשבור בחתונה המלכותית. זו הרשימה המלאה כפי שריכזו במגזין W.

הסטייל

כאמור, כמעט כל הופעה פומבית של מרקל גוררת טענות לפיהן היא מפרה את חוקי בית המלוכה. ואולם, מבט קצר על תמונות העבר של מרקל מוכיחות כי חל שיפור בסטייל שלה מאז האירוסים. היא זנחה את מכנסי הג'ינס הקרועים, חולצות הקז'ואל והמחשופים ועברה לחצאיות עיפרון, מעילי יוקרה, גרביונים ונעלי עקב דקיקות. אז נכון ,היא עדיין לא מקפידה על עיצוב השיער, לא אוחזת בידה רק תיקי קלאץ' כיאה לנשות בית המלוכה ומעדיפה לשאת את התיק שלה בהצלב - אבל היא עושה מאמץ בדרך לשם. יש לה עוד חודש וחצי להשתפר.

איפה הקלאץ'? מרקל עם תיק בהצלב(צילום: GettyImages)

התנהגות עם קהל המעריצים

מייגן מרקל נחמדה למעריצים שלה ובכך היא עוברת על אחד מחוקי הממלכה הנוקשים: חיבוקים. מרקל, שהודות לתפקידה בסדרה "suits" כבר יודעת עדר מעריצים מהו, מעניקה להם יחס חם שכולל חיוכים, סמול טוקס וחיבוקים. הממלכה אולי כועסת עליה, אבל מתברר שגם הנסיכה דיאנה לא נמנעה מלחבק את הקהל. ואם דיאנה יכולה - גם מייגן יכולה.

בלי חיבוקים בבקשה(צילום: GettyImages)

תכנון החתונה

החתונה מעבר לפינה וההימורים על מראה השמלה, עיצוב האירוע ורשימת המוזמנים בלתי נגמרים. בין היתר, נשמעות בימים אלו טענות כי מרקל צפויה לשלב בזר הפרחים שלה פרחי אדמונית, וזה בניגוד למסורת המלכותית לפיה זר הפרחים של הכלה המלכותית חייב להיות עשוי מפרחים לבנים בלבד. גם כאן מרקל לא תהיה פורצת דרך שכן הנסיכה קמילה שילבה פרחים בצבע סגול לילך וצהוב.

גם עצם העובדה שהחתונה תתקיים ביום שבת נחשבת ליוצאת דופן בארמון, שכן בני משפחת המלוכה הבריטית אמורים להתחתן בימי חול. אבל גם במקרה הזה יש תקדים ומייגן והארי לא יהיו הראשונים לשבור מסורת זו. מעבר על היסטוריית בית המלוכה מגלה כי כבר כמה חתונות מלכותיות התקיימו ביום הזה.

עוד באותו נושא

איך תיראה שמלת הכלה של מייגן מרקל?

לכתבה המלאה
עשתה שיפור. הסטייל של מייגן מרקל לפני האירוסים(צילום: GettyImages)

בשורה התחתונה, נראה כי מייחסים למרקל לא מעט מעשים מרדניים, כשבפועל היא לא הראשונה שכופפה את החוקים. היא אולי לא הנסיכה הקלאסית, שכן היא שחקנית שהתערטלה לא אחת על המסך, היא אמריקאית ואפילו רחמנא ליצלן גרושה, אבל היא גם לא האישה המרדנית, כפי שדבק בה. מתברר שהיא דווקא הרבה יותר מתיישרת עם בית המלוכה משנדמה.

לא באמת סוררת(צילום: GettyImages)
יש לה עוד חודש וחצי ללמוד את רזי תפקיד הנסיכה(צילום: GettyImages)
לא הנסיכה הקלאסית(צילום: GettyImages)
לפחות את תרבות הכובעים היא כבר הפנימה(צילום: GettyImages)
עשתה בשכל שהיא זנחה את הסטייל הקודם?(צילום: GettyImages)
עוד קצת מהעבר(צילום: GettyImages)
עם הארי לפני האירוסים(צילום: GettyImages)
וככה הם נראים כשהם מחויבים לתפקיד המלוכה(צילום: GettyImages)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully